Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Víkend

29. septembra 2006

Ľudia chcú vo vzťahu aj priestor pre vlastný životVeľká väčšina ľudí zastáva názor, že partneri by mali mať možnosť v partnerskom vzťahu viesť aj "samostatný život" - teda mať vlastných priateľov, koníčky a priestor pre seba.Zdieľať
  K tomuto záveru prišli autori prieskumu, ktorý vo svojom októbrovom vydaní prináša nemecká mutácia ženského časopisu Elle.

      Odborníci z Gewisovho inštitútu sa pýtali 1000 mužov a žien vo veku 20 až 55 rokov. Zistili, že až 80 percent opýtaných je za to, aby mali ľudia vo vzťahoch okrem partnerského aspektu aj život pre seba.
      Asi dve tretiny respondentov sa domnievajú, že partnerský vzťah vydrží dlhšie, keď partneri nechodia  všade spolu. Až 90 percent súhlasí s tým, že ľudia, ktorí nelipnú na svojom partnerovi, dokážu ľahšie znášať krízy a vyrovnať sa s rozchodom.
      Na druhej strane len 10 percent opýtaných je svojím partnerom len raz alebo dva razy do týždňa, pretože príliš veľa času spolu ich obmedzuje. Tráviť čas s partnerom každý deň je priveľa pre štvrtinu respondentov, no každodenné telefonáty im neprekážajú.
      Hoci väčšina Nemcov túži po samostatnosti a nezávislosti, dôvera v partnera je pre nich celkom iná vec. Len 22 percent dáva svojmu partnerovi voľnosť a nedrží ho na uzde, aby sa nedíval po iných. Celkovo 38 percent sa drží hesla "dôveruj, ale preveruj" a chce vedieť o svojom partnerovi všetko.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viac bezpečnostných prvkov zvyšuje pravdepodobnosť nehody
<< predchádzajúci článok
Bednárik sa postará o "českú" Angeliku