Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. septembra 2006

Bednárik sa postará o "českú" AngelikuSlovenský režisér Jozef Bednárik by sa mal postarať o prípravu nového českého muzikálu Angelika, ktorý sa bude od marca hrať v pražskom Divadle Broadway.Zdieľať
       "Mám radosť, že tento muzikál pán Bednárik prijal. Je to človek, ktorý jej dá určite krásnu réžiu a už sa na spoluprácu veľmi teším. V stredu sme sa dohodli, na sto percent sme si pľacli," povedal vo štvrtok večer pre TASR Michal David, ktorý sa hudobne podpísal pod niekoľko muzikálov a ináč tomu nebude ani tentoraz. "Markízou anjelov" sa na pražskej scéne stane speváčka Monika Absolonová, na ktorú sa celý muzikál píše a bol aj istým darčekom k jej 30. narodeninám. "Sú, samozrejme, v pláne aj iné interpretky, ale Monika je v každom prípade istá. Rovnako ako Josef Vojtek čoby Jofrey a po pol roku do tejto roly nastúpi Petr Kolář," prezradil aspoň niečo z ďalšieho obsadenia David.
      Pre Moniku Absolonovú je spomínaná úloha aj splnením jedného z dievčenských snov. "Pri obnovenej predpremiére Kleopatry v deň mojich 30. narodenín som si po klaňačke od dojatia aj poplakala. A keď mi Michal David a Oldřich Lichtenberg priviedli Bednárika, že bude robiť Angeliku, skoro som sa ...radosťou," dodala celkom spontánne speváčka, ktorá tak na budúci rok vymení "obnovenú" Kleopatru za Angeliku.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudia chcú vo vzťahu aj priestor pre vlastný život
<< predchádzajúci článok
Tvorca filmového Pána prsteňov pracuje s Microsoftom na vývoji nových hier