Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. mája 2012

Lyžiarska sezóna sa v Tatrách definitívne skončilaLyžiarska sezóna 2011/12 sa na Slovensku definitívne skončila. Mimo prevádzky je už aj Lomnické sedlo vo Vysokých Tatrách, ktoré bolo ako posledné v prevádzke do štvrtka minulého ...Zdieľať
lyziar POPRAD 7. mája (WEBNOVINY) – Lyžiarska sezóna 2011/12 sa na Slovensku definitívne skončila.


Mimo prevádzky je už aj Lomnické sedlo vo Vysokých Tatrách, ktoré bolo ako posledné v prevádzke do štvrtka minulého týždňa. Dvojsedačková lanovka je už mimo prevádzky.

Na zjazdovke v Lomnickom sedle je však ešte sneh, takže ak by sa chcel ešte niekto spustiť na lyžiach, musí si do Lomnického sedla vyšľapať. Lanovka bude opäť v prevádzke až od začiatku letnej sezóny v polovici júna.

Až do 9. mája budú v prevádzke kabínková lanovka z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso i visutá lanovka zo Skalnatého plesa na Lomnický štít. Od 10. do 18. mája budú lanovky mimo prevádzky z dôvodu pokračujúcej jarnej technickej údržby. Do 9. mája bude v prevádzke aj sedačková lanovka zo Štrbského Plesa na Solisko.

Od 10. do 31. mája bude lanovka v prevádzke len počas víkendov. Cez pracovné dni bude lanovka mimo prevádzky z dôvodu jarnej technickej údržby.

Pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok je v prevádzke bez obmedzení, informovala SITA Katarína Šarafínová z Tatry mountain resorts.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spišská diecéza sa lúči s biskupom Františkom Tondrom
<< predchádzajúci článok
Do konca júna bude diaľnica D2 čiastočne uzavretá

Lyžiarska sezóna sa v Tatrách definitívne skončila - diskusné fórum čitateľov