Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. novembra 2019

M. Žbirka rozospieval Londýn, čaká ho vypredaná Bratislava a PrahaMiro Žbirka rozspieval Londýn.Zdieľať
Miro Žbirka rozspieval Londýn. Foto: Ingrid Remisova Photography
Bratislava 5. novembra (TASR) - Miro Žbirka oslavuje tento rok štyridsiatku úspešnej sólovej hudobnej kariéry. Prvá oslava sa konala 26. októbra v Londýne. So skupinou zahral pred vypredaným londýnskym hľadiskom všetky dôležité hity z doteraz vydaných albumov. Nové skladby z najnovšieho Double Albumu spolu s ním predstavili špičkoví hudobníci Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara), Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary) a Rob Cass (gitary, spev). TASR o tom informoval PR manažér Rado Mešša.


Miro Žbirka rozspieval Londýn. Foto: Ingrid Remisova Photography


Hudobná oslava 40 rokov úspešnej sólovej kariéry Mira Žbirku po londýnskej premiére bude v decembri pokračovať na dvoch exkluzívnych koncertoch v Prahe (3. decembra) a Bratislave (5. decembra). Aj na nich budú diváci počuť a vidieť všetky obľúbené hity aj novinky z oceňovaného Double Albumu. S hviezdnou muzikantskou zostavou si okrem Mekyho v skladbe Skúška snov zaspieva Katarína Knechtová. V premiére naživo zaznie skladba Take Me Home, ktorú ako duet Mirom Žbirkom naspievala škótska speváčka Eddi Readerová, ktorá pridá aj svoj veľký celosvetový hit Perfect.

Miro Žbirka rozspieval Londýn. Foto: Ingrid Remisova Photography


Aktuálny singel Čistý svet, ktorý je slovensko-českou verziou piesne Take Me Home. zaspieva talentovaná česká nevidomá klavírna virtuózka a nezameniteľná speváčka Ráchel Skleničková. Ich spoločný videoklip má po dvoch týždňoch od premiéry už viac ako 380.000 zhliadnutí. Na bratislavský koncert príde Mirovi Žbirkovi zablahoželať aj skupina IMT Smile. Jej líder Ivan Tásler tento rok tiež oslávil rovnaké okrúhle životné výročie a so skupinou zahrá a zaspieva skladbu C'est la vie. Táslerovci majú pre Mekyho pripravené aj jedno prekvapenie, ktoré bude určite veľkou oslavou hudby oboch úspešných skladateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Koreň vydáva album Stigmy
<< predchádzajúci článok
Lorde odložila vydanie nového albumu, speváčka fanúšikom vysvetlila dôvod

M. Žbirka rozospieval Londýn, čaká ho vypredaná Bratislava a Praha - diskusné fórum čitateľov