17. októbra 2023

Tréner argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Scaloni nevie, ako dlho bude ešte Lionel Messi hrať za mužstvo ...

argentina_paraguay_wcup_2026_soccer_24193 676x450 17.10.2023 (SITA.sk) - Tréner argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Scaloni nevie, ako dlho bude ešte Lionel Messi hrať za mužstvo "albicelestes".

Napriek tomu, že v ostatnom zápase Argentínčanov v rámci kvalifikácie MS 2026 proti Paraguaju (1:0) naskočil do duelu až v druhom polčase a nad jeho utorňajším štartom v Peru sa naďalej vznáša otáznik, Scaloni pripomenul, že Messi je napriek všetkému plnohodnotnou súčasťou národného mužstva.

Tréningové minúty pribúdajú

Podľa Scaloniho je Messi pred duelom v Peru v poriadku a postupne si pridáva minúty na tréningoch. Rozhodnutie o tom, či nastúpi, však padne až tesne pred stretnutím.

"Je to otázka minút a toho, koľko môže hrať. Ak bude v pohode, bude hrať,“ povedal Scaloni podľa webu televíznej stanice ESPN.

Na otázku, či by si Argentína mala pomaly zvykať na zápasy bez Messiho, Scaloni odvetil: "Majte na pamäti, že Messi je stále tu. Pravda je taká, že je stále aktívny, nechajme ho na pokoji. Už ho posielate do dôchodku? Páchame harakiri, keď takto uvažujeme,“ poznamenal 45-ročný Scaloni.

Messiho ešte budú potrebovať

Ak by aj Messi nemohol nastúpiť v Peru, argentínske mužstvo ho bude potrebovať v novembrovom asociačnom termíne, keď bude čeliť výberom Uruguaja a Brazílie.

Úradujúci majstri sveta zatiaľ vyhrali všetky tri zápasy juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na MS 2026 a sú na čele tabuľky o dva body pred Brazílčanmi.

Zdroj: SITA.sk - Má si pomaly Argentína zvykať na zápasy bez Messiho? Posielať ho do dôchodku je harakiri, myslí si kouč Scaloni © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovákov delí od účasti na ME 2024 vo futbale iba malý krok. Spečatia postup v domácom zápase s Islandom?
Zápas Belgicko – Švédsko pre teroristický útok nedohrali, v úvode však boli tímy vyrovnané