Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2024

Macron a Zelenskyj podpíšu bilaterálnu bezpečnostnú dohodu, Francúzsko opäť potvrdí odhodlanie pomáhať UkrajineFrancúzsky prezident Emmanuel Macron a jeho ukrajinský náprotivok v piatok podpíšu v Paríži bilaterálnu bezpečnostnú dohodu. Informoval o tom úrad francúzskeho premiéra, ...Zdieľať
zelenskyj macron 676x451 15.2.2024 (SITA.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron a jeho ukrajinský náprotivok v piatok podpíšu v Paríži bilaterálnu bezpečnostnú dohodu. Informoval o tom úrad francúzskeho premiéra, ale podrobnosti neposkytol.


Elyzejský palác uviedol, že návšteva ukrajinského prezidenta bude pre Macrona príležitosťou „znova potvrdiť odhodlanie Francúzska pokračovať v poskytovaní neochvejnej podpory Ukrajine a ukrajinskému ľudu z dlhodobého hľadiska a so všetkými svojimi partnermi“. Lídri by mali diskutovať o situácii na frontovej línii, ukrajinských vojenských, ekonomických a humanitárnych potrebách o snahe Kyjiva pripojiť sa k Európskej únii.

Macron už skôr počas tohto roka hovoril o tom, že Francúzsko rokuje o bilaterálnej dohode podobnej tej, akú má Ukrajina so Spojeným kráľovstvom. Tá pokrýva obdobie 10 rokov.

Zelenskyj priletí do Francúzska v rámci cesty, ktorá ho zavedie aj do Nemecka. Tam sa podľa jeho úradu v piatok stretne s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Ďalší deň sa zúčastní na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii, na ktorej okraji bude mať bilaterálne stretnutia s americkou viceprezidentkou Kamalou Harris, českým prezidentom Petrom Pavlom, dánskou premiérkou Mette Frederiksen a holandským premiérom Markom Ruttem.


Zdroj: SITA.sk - Macron a Zelenskyj podpíšu bilaterálnu bezpečnostnú dohodu, Francúzsko opäť potvrdí odhodlanie pomáhať Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová nevidí dôvod ponáhľať sa pri rozhodnutí o menovaní šéfa SIS, postup týkajúci sa novely Trestného zákona oznámi v piatok
<< predchádzajúci článok
KDH vyzýva ministra práce o odvodovú úľavu pre opatrovateľov podobne ako ju dostali potravinári