Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júla 2011

Maďarská OTP má záujem o Volksbanken InternationalMaďarská banková skupina OTP má záujem o kúpu spoločnosti Volksbanken International (VBI), pravdepodobne ale nepredloží lepšiu ponuku ako ruská banka Sberbank. Informoval o tom v ...Zdieľať
volksbanken VolksbankenFoto: banky.skBUDAPEŠŤ 8. júla (WEBNOVINY) - Maďarská banková skupina OTP má záujem o kúpu spoločnosti Volksbanken International (VBI), pravdepodobne ale nepredloží lepšiu ponuku ako ruská banka Sberbank. Informoval o tom v piatok maďarský denník Napi Gazdasag, pričom sa odvolával na nemenované zdroje. OTP, ktorá je najväčším poskytovateľom úverov v strednej a východnej Európe, odmietla medializované informácie komentovať, pre agentúru Reuters však uviedla, že sa naďalej aktívne snaží o akvizície. Banková skupina chce podľa vyhlásenia posilniť svoje zastúpenia napríklad v Rumunsku, Srbsku a na Slovensku, teda na trhoch, kde je prítomná aj VBI.


Ruská Sberbank rokuje o kúpe VBI už niekoľko mesiacov, s jej materskou spoločnosťou Österreichische Volksbanken sa však podľa agentúry Reuters zatiaľ nedohodla na cene. Ruský denník Kommersant vo štvrtok informoval, že Sberbank ponúka za VBI 700 mil. eur. Predtým, ako záujem prejavila OTP, bola podľa denníka jediným uchádzačom o prevzatie VBI Sberbank.

Rakúska Volksbank International AG je hlavným akcionárom Volksbank Slovensko. Majoritným akcionárom VBI s podielom 51 % je spoločnosť Österreichische Volksbanken-AG. Menšinovými akcionármi sú nemecké DZ BANK / WGZ- Bank, ktoré spolu vlastnia 24,5 %, a francúzska banka Banque Populaire et Caisse d'Epargne s rovnakým podielom vo výške 24,5 %. Volksbank Slovensko a.s., pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991.
Maďarská OTP Bank podniká v Rusku, na Ukrajine, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvátsku, Srbsku, Čiernej Hore a na Slovensku. OTP Banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od februára 1992, vtedy ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Maďarská OTP Bank sa stala majoritným vlastníkom OTP Banky Slovensko v apríli 2002.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V sýrskej Hame demonštruje asi 450-tisíc ľudí
<< predchádzajúci článok
Regionálne meny v závere týždňa prevažne strácali

Maďarská OTP má záujem o Volksbanken International - diskusné fórum čitateľov