Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júla 2011

Regionálne meny v závere týždňa prevažne strácaliRegionálne meny v závere týždňa prevažne oslabovali. Ako uviedol díler OTP Banky Slovensko Juraj Mitošinka, maďarský forint oslabil z otváracích 262,45 HUF/EUR k 264,00 HUF/EUR. ...Zdieľať
zloty Foto: news-poland.comBRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) - Regionálne meny v závere týždňa prevažne oslabovali. Ako uviedol díler OTP Banky Slovensko Juraj Mitošinka, maďarský forint oslabil z otváracích 262,45 HUF/EUR k 264,00 HUF/EUR. Podobne strácal voči euru aj poľský zlotý, ktorý počas piatkového obchodovania oslabil z 3,930 PLN/EUR k 3,954 PLN/EUR.

Kurz českej koruny voči euru sa v závere týždňa výrazne neposunul, keď sa dostal z ranných 24,220 CZK/EUR k hodnote 24,210 CZK/EUR. Obchodovanie na menovom páre euro dolár aj naďalej ovplyvňujú správy o európskych krajinách, ktoré by mohli mať problémy s financovaním svojho dlhu. V piatok podľa Mitošinku obchodovanie ovplyvnili aj slabšie dáta o pracovnom trhu v USA ako sa očakávali. Vzájomný kurz eura a dolára sa tak dostal z otváracích 1,4347 USD/EUR k 1,4311 USD/EUR.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarská OTP má záujem o Volksbanken International
<< predchádzajúci článok
Slováci a Česi môžu v Poľsku nahradiť čínskych stavbárov

Regionálne meny v závere týždňa prevažne strácali - diskusné fórum čitateľov