Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. januára 2018

Maďarská vláda poprela, že verejnú sféru čaká masové prepúšťanieIlustračná fotografia: Budapešť.Zdieľať
Ilustračná fotografia: Budapešť. Foto: TASR/AP
Budapešť 2. januára (TASR) - Maďarská vláda v utorok poprela, že by pripravovala po jarných parlamentných voľbách masové prepúšťanie zamestnancov verejnej sféry. Ministerstvo hospodárstva vydalo vyhlásenie v reakcii na správu denníka Magyar Nemzet.
Denník v utorok napísal, že prepúšťanie vyplýva zo skutočnosti, že z projektu Európskej únie Prevencia a riešenie prepúšťania získal uvedený rezort päť miliárd forintov (16,1 milióna eur), ktoré môže využiť v nadchádzajúcom období troch rokov.

Tieto prostriedky môže ministerstvo využiť na pomoc prepusteným zamestnancom pri prechode do súkromnej sféry. Pomoc sa bude týkať poradenstva i potrebného vzdelávania, tvrdilo periodikum.

Ministerstvo hospodárstva zareagovalo, že cieľom vlády je poskytnúť pomoc prípadným adeptom ešte pred prepustením, a zdôraznilo, že nejde len o pracovníkov verejnej správy.

"Vláda sa o grant tohto programu Európskej únie uchádzala na základe skúseností z krízového roku 2008, keď ľavicovo-liberálna vláda prijala zlé rozhodnutia a nedokázala zabrániť masívnemu prepúšťaniu v krajine," píše sa vo vyhlásení ministerstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákaz používania pyrotechniky v národnom parku ľudia stále porušujú
<< predchádzajúci článok
V britskom safari uhynulo pri požiari 13 opíc

Maďarská vláda poprela, že verejnú sféru čaká masové prepúšťanie - diskusné fórum čitateľov