Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. októbra 2006

Maďarsko čakajú najmenej dva chudobné rokyMaďarský štátny rozpočet čakajú najmenej "dva chudobné roky". Povedal to v pondelok v maďarskom parlamente premiér Ferenc Gyurcsány. Poslancov informoval, že návrh rozpočtu bude parlamentu ...Zdieľať

BUDAPEŠŤ 16. októbra (WEBNOVINY) - Maďarský štátny rozpočet čakajú najmenej "dva chudobné roky". Povedal to v pondelok v maďarskom parlamente premiér Ferenc Gyurcsány. Poslancov informoval, že návrh rozpočtu bude parlamentu predložený do 31. októbra. Dodal, že na rok 2007 sa plánuje rozpočtový deficit na úrovni 6,8 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) a v roku 2008 na úrovni 4,3 percenta HDP. Deficit tohtoročného rozpočtu dosiahne najmenej 10,1 percenta HDP, čo je najviac v rámci Európskej únie.

Jedným z kľúčových rezortov, v ktorom sa Gyurcsány bude snažiť presadiť komplexné reformy, je zdravotníctvo. Uviedol, že na budúci rok sa objem peňazí pre tento rezort nezvýši, pričom sa očakáva inflácia 6 percent. Pred tohtoročnými aprílovými parlamentnými voľbami maďarská socialistická vláda hovorila, že deficit rozpočtu bude v tomto roku 4,7 percenta HDP. Tvrdila, že krajina by mohla byť v roku 2010 pripravená na prijatie eura. Analytici dnes hovoria, že Maďarsko pravdepodobne zostane mimo eurozóny najmenej do roku 2014.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Klaus podporuje variant predčasných volieb
<< predchádzajúci článok
Rast popularity ešte chvíľu potrvá, hovorí politológ P. Učeň

Maďarsko čakajú najmenej dva chudobné roky - diskusné fórum čitateľov

To majú ešte dobré17.10. 2:27:36