Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2024

Maďarsko musí zaplatiť 200 miliónov eur, porušilo migračnú politikuSúdny dvor Európskej únie (CJEU) vo štvrtok nariadil Maďarsku, aby zaplatilo pokutu 200 miliónov eur a ...Zdieľať
13.6.2024 (SITA.sk) - Súdny dvor Európskej únie (CJEU) vo štvrtok nariadil Maďarsku, aby zaplatilo pokutu 200 miliónov eur a ďalší milión denne v prípade omeškania za nedodržanie azylových pravidiel v eurobloku. Ešte v roku 2020 súd rozhodol, že Maďarsko nesplnilo svoje povinnosti pri poskytovaní medzinárodnej ochrany a návratoch nelegálnych migrantov, na čo Európska komisia reagovala právnymi krokmi voči Budapešti žiadajúc sankcie.


Súdny dvor vo svojom štvrtkovom rozhodnutí konštatoval, že Maďarsko neprijalo potrebné opatrenia v súlade s verdiktom z roku 2020.

„Toto zlyhanie, ktoré spočíva v zámernom vyhýbaní sa uplatňovaniu spoločnej politiky Európskej únie (EÚ) ako celku, predstavuje bezprecedentné a mimoriadne závažné porušenie práva EÚ,“ uviedol.

Podľa hovorcu súdu dodatočná pokuta milión eur denne začne platiť od štvrtka.
Zdroj: SITA.sk - Maďarsko musí zaplatiť 200 miliónov eur, porušilo migračnú politiku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti si v Boleráze pripomenuli tragickú udalosť, od vraždy ich kolegu Petra Opalka uplynie desať rokov (foto)
<< predchádzajúci článok
Návrh na zvýšenie príspevku na pohreb ide do druhého čítania, národniari ním chcú zabezpečiť finančnú podporu pre pozostalých