Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2020

Maďarsko utečencov nechce, vlani dostalo azyl len pár desiatok ľudíMaďarsko už utečencom neposkytuje takmer žiadny azyl či inú ochranu. Vyplýva to zo štatistík, ktoré vo štvrtok zverejnil budapeštiansky denník Népszava. V roku 2019 dostalo podľa týchto ...Zdieľať
migranti 1 676x450 13.2.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarsko už utečencom neposkytuje takmer žiadny azyl či inú ochranu. Vyplýva to zo štatistík, ktoré vo štvrtok zverejnil budapeštiansky denník Népszava.


V roku 2019 dostalo podľa týchto údajov azyl alebo inú formu ochrany v Maďarsku len 60 žiadateľov. V predchádzajúcom roku to bolo pre porovnanie ešte 367 osôb, v roku 2017 vyhoveli maďarské úrady 1 291 žiadostiam.

Podiel odmietnutých žiadostí o azyl naproti tomu prudko stúpol. V roku 2018 dostala určitú formu ochrany viac než polovica zo 671 žiadateľov, v roku 2019 to už bolo len dvanásť percent z 500 žiadateľov. Približne polovicu z vlaňajších žiadostí o azyl podali pritom neplnoleté osoby.

Tento trend je výsledkom politiky populistickej vlády maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorá presadzuje tvrdý postoj voči utečencom a migrantom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko utečencov nechce, vlani dostalo azyl len pár desiatok ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Severná Kórea predĺžila karanténu pre zahraničných turistov na 30 dní
<< predchádzajúci článok
Výsledkom veľkej protidrogovej razie sú štyria obvinení, zadržané drogy a tisíce eur

Maďarsko utečencov nechce, vlani dostalo azyl len pár desiatok ľudí - diskusné fórum čitateľov