Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2019

Maďarský minister zahraničných vecí: B. Johnson je excelentný politikNa archívnej snímke maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.Zdieľať
Na archívnej snímke maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Foto: TASR Jakub Kotian
Budapešť 13. septembra (TASR) - Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó označil v piatok britského premiéra Borisa Johnsona za "excelentného politika", pričom dodal, že kritika jeho osoby je "väčšinou neopodstatnená". Informovala o tom agentúra AFP.


Johnson je "excelentný politik, ktorý vie, čo chce a pracuje na uskutočnení vôle ľudu," povedal v rozhovore pre maďarskú verejnoprávnu televíziu M1.

Budapešť mrzí, že sa Británia rozhodla opustiť EÚ, pretože tento krok predstavuje "závažnú politickú, ekonomickú, strategickú a bezpečnostnú stratu, avšak výsledok bude nutné rešpektovať", uviedol Szijjártó s tým, že kritika britského premiéra je nezaslúžená.

"Nijaký politik by nemal byť kritizovaný za to, že vykonáva vôľu ľudu. Je zrejmé, že každý, kto dnes ide proti hlavnému prúdu, sa ocitne pod silným medzinárodným mediálnym tlakom," dodal maďarský minister zahraničných vecí.

Maďarská vláda odmietla odpovedať na otázku AFP, ako by reagovala na žiadosť Británie vetovať jej prípadnú žiadosť o odklad brexitu, ktorý je naplánovaný na 31. októbra. Žiadosť totiž musí schváliť všetkých zvyšných 27 členských štátov EÚ. Ak by ju jeden z nich vetoval, Británia by EÚ musela opustiť v stanovenom termíne bez ohľadu na to, či by predtým s Úniou uzavrela dohodu, alebo nie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Raňajky zdarma pre peších v Žiline, blíži sa Európsky týždeň mobility
<< predchádzajúci článok
Eurozóna zatiaľ neuvažuje nad spoločným fiškálnym stimulom

Maďarský minister zahraničných vecí: B. Johnson je excelentný politik - diskusné fórum čitateľov