Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Maďarský provládny server:Schôdzka Orbána s Trumpom je obrovský úspechAmerický prezident Donald Trump (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Bielom dome 13. mája 2019 vo Washingtone.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Bielom dome 13. mája 2019 vo Washingtone. Foto: TASR/AP
Budapešť 14. mája (TASR) - Americký prezident Donald Trump v pondelok na schôdzke s maďarským premiérom Viktorom Orbánom vo Washingtone pochválil Maďarsko za to, že je hrdým a dobrým členom NATO. O Orbánovi povedal, že si ho ctia v celej Európe a že robí dobrú prácu, pretože zachováva bezpečnosť vo svojej krajine, vyzdvihol v utorok provládny spravodajský server Origo.hu.


Schôdzka zožala obrovský úspech na spoločenských sieťach, konštatoval Origo.hu, podľa ktorého Orbán Trumpovi zdôraznil, že už viackrát vyhral parlamentné voľby a že maďarská ústava z roku 2011 sa osvedčila.

Internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság (HVG) poznamenalo, že po schôdzke amerického prezidenta s Orbánom nevzniklo žiadne veľké vyhlásenie a na stretnutí nedošlo zdanlivo k žiadnym konfliktom. Maďarský premiér však môže z návštevy Bieleho domu celkom dobre profitovať.

"Analytici čakali uzavretie veľkého zbrojárskeho obchodu, nakoniec však z toho vzišiel iba obyčajný rozhovor," konštatoval HVG.

"Schôdzka bola istým obratom k lepšiemu, pretože na rozdiel od predchádzajúcich amerických prezidentov Trump konečne Orbána prijal," povedal pre HVG politológ Péter Krekó.

Podľa analytika Csabu Tótha nebol Orbán pre Trumpa žiadnym "mimoriadnym lídrom", ale iba posledným v rade krajín Vyšehradskej štvorky.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štátnu expertízu bude možné vykonať do začatia verejného obstarávania
<< predchádzajúci článok
Bitcoin pokračuje v raste, jeho kurz sa dostal nad 8000 USD

Maďarský provládny server:Schôdzka Orbána s Trumpom je obrovský úspech - diskusné fórum čitateľov