Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. mája 2019

Štátnu expertízu bude možné vykonať do začatia verejného obstarávaniaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer
Bratislava 14. mája (TASR) – Doba technickej prípravy verejnej práce by sa mala predĺžiť do momentu začatia verejného obstarávania. To by malo umožniť vykonať štátnu expertízu na dokumentáciu stavebného zámeru aj po vydaní stavebného povolenia a nadobudnutí jeho právoplatnosti. Vyplýva to z návrhu zákona o verejných prácach z dielne poslancov koaličného Smeru-SD, ktorý v utorok plénum posunulo do druhého čítania.


Novelou zákona by sa mala upraviť definícia technickej prípravy verejnej práce. Štátnu expertízu by tak malo byť možné vykonať do momentu začatia verejného obstarávania. Zároveň by sa touto právnou normou mala aktualizovať výška limitov. "Cieľom tejto novely je úprava limitov uvádzaných v slovenských korunách na menu euro a zároveň zreálnenie ich výšky, ktorá nebola upravovaná za posledných 20 rokov, a teda už nezodpovedá aktuálnym ekonomickým a cenovým parametrom," konštatuje sa v dôvodovej správe. Účinnosť zákona predkladatelia navrhujú na 1. júla 2019.

Verejnou prácou sa podľa tohto zákona rozumie činnosť na prípravu a uskutočňovanie stavby alebo zmeny dokončenej stavby, financovaná celkom alebo sčasti z verejných investícií. Taktiež stavba financovaná celkom alebo sčasti z verejných investícií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
R. Sulík: Vo voľbách posilnia eurokritici, euroskeptici veľmi neuspejú
<< predchádzajúci článok
Maďarský provládny server:Schôdzka Orbána s Trumpom je obrovský úspech

Štátnu expertízu bude možné vykonať do začatia verejného obstarávania - diskusné fórum čitateľov