Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. júna 2024

Maďarský úrad na ochranu štátnej suverenity začal prešetrovať činnosť Transparency InternationalMaďarský úrad na ochranu štátnej suverenity pred zahraničnými vplyvmi začal prešetrovať činnosť maďarskej pobočky medzinárodnej mimovládnej organizácie bojujúcej proti korupciiZdieľať
25.6.2024 (SITA.sk) - Maďarský úrad na ochranu štátnej suverenity pred zahraničnými vplyvmi začal prešetrovať činnosť maďarskej pobočky medzinárodnej mimovládnej organizácie bojujúcej proti korupcii Transparency International. Organizácia v utorok uviedla, že dostala šesťstránkový list s oznámením vyšetrovania.


Úrad na ochranu suverenity si vyžiadal informácie o financiách a činnosti maďarskej pobočky Transparency International. Organizácia uviedla, že úradu vyhovie, ale vyjadrila presvedčenie, že existencia úradu je protiústavná.

Nezávislé médiá a mimovládne organizácie v závere minulého roka podpísali otvorený list odsudzujúci zákon o ochrane suverenity ako prostriedok na umlčanie kritikov vlády Viktora Orbána.

Európska komisia (EK), ktorá monitoruje aplikáciu legislatívy v 27-člennej Európskej únii, vo februári začala právne kroky voči Maďarsku pre jeho zákon o ochrane suverenity. Podľa EK tento maďarský zákon „porušuje niekoľko ustanovení" legislatívy EÚ.


Zdroj: SITA.sk - Maďarský úrad na ochranu štátnej suverenity začal prešetrovať činnosť Transparency International © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chorvátsko očakáva rekordné množstvo turistov, obľúbenú destináciu navštevuje čoraz viac Slovákov
<< predchádzajúci článok
Muž na diaľnici D2 neprežil zrážku s nákladným autom