Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. septembra 2010

Madrid si chce v roku 2011 požičiavať menejŠpanielsko sa bude snažiť zredukovať emisiu štátnych cenných papierov v roku 2011 na objem 43,3 mld. eur zo sumy 76,2 mld. eur, ktorú má naplánovanú pre tento rok. Vyplýva to z ...Zdieľať
madrid Foto: wordpress.com MADRID 30. septembra (WEBNOVINY) - Španielsko sa bude snažiť zredukovať emisiu štátnych cenných papierov v roku 2011 na objem 43,3 mld. eur zo sumy 76,2 mld. eur, ktorú má naplánovanú pre tento rok. Vyplýva to z návrhu rozpočtu pre rok 2011, ktorého kópiu získala agentúra Reuters. Odhady emisie štátnych cenných papierov poskytujú hrubý rámec pre nadchádzajúci rok, ale často sa menia v závislosti od finančných potrieb. Návrh rozpočtu pre budúci rok zároveň uvádza, že úroky platené zo štátneho dlhu v roku 2011 sa zvýšia na sumu 27,4 mld. eur čiže na úroveň 2,5 % hrubého domáceho produktu.


Španielsko, tak ako sa očakávalo, vo štvrtok stratilo svoje ratingové hodnotenie na najvyššom stupni AAA, keď ho agentúra Moody's znížila o jeden stupeň. Medzinárodná ratingová agentúra uviedla, že krajina pravdepodobne bude musieť urobiť viac reforiem po roku 2011, aby sa jej podarilo znížiť deficit jej rozpočtu.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najväčšej slovinskej banke hrozí strata licencie
<< predchádzajúci článok
Štát zrejme podporí mladých aj v budúcom roku

Madrid si chce v roku 2011 požičiavať menej - diskusné fórum čitateľov