Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. júna 2024

Majerský praje Pellegrinimu, aby bol nadstranícky a do polarizovanej spoločnosti priniesol pokojPredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský praje novému prezidentovi Petrovi ...Zdieľať
kdh snem 3 676x451 15.6.2024 (SITA.sk) - Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský praje novému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu, aby dôstojne reprezentoval Slovensko v zahraničí a bol nadstranícky. Vo svojom stanovisku tiež novej hlave štátu zaprial, aby sa zastával najmä záujmov ľudí a Slovenka, a aby bol nositeľom pokoja.


Šéf kresťanských demokratov zdôraznil, že nový prezident prichádza do obdobia, kedy v spoločnosti panuje nepokoj, nenávisť a nedôvera. Ako uviedol vo svojom stanovisku k inaugurácii, od Pellegriniho očakáva, že prinesie pokoj, rozvahu a bude spájať polarizovanú spoločnosť.

Od prvého dňa bude čeliť mnohým ťažkým skúškam. Prajem Petrovi Pellegrinimu, aby vykonával svoju funkciu so štátnickým prístupom a vždy uprednostnil dobro a záujem všetkých občanov Slovenskej republiky, pred záujmami úzkych politických skupín. Až čas ukáže, ako v týchto skúškach obstojí a ako si ho história bude pamätať," vyjadril sa Majerský.

Podotkol, že hoci sa s Pellegrinim nie vo všetkom zhodne, praje si, aby sa na toto obdobie spomínalo ako na čas zmieru, prosperity a súdržnosti.


Zdroj: SITA.sk - Majerský praje Pellegrinimu, aby bol nadstranícky a do polarizovanej spoločnosti priniesol pokoj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko za uplynulý deň stratilo vyše tisíc vojakov, prišlo aj o 20 tankov a obrnených vozidiel
<< predchádzajúci článok
Veľvyslanci EÚ sa dohodli na diskusných rámcoch pre začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom