Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2024

Veľvyslanci EÚ sa dohodli na diskusných rámcoch pre začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a MoldavskomVeľvyslanci Európskej únie (EÚ) sa dohodli na rokovacích rámcoch pre formálne začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom. Informuje o tom portál Sky News s ...Zdieľať
belgium_russia_ukraine_war_41798 484ef94a49124e68ad87222a486a4812 676x435 15.6.2024 (SITA.sk) - Veľvyslanci Európskej únie (EÚ) sa dohodli na rokovacích rámcoch pre formálne začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom. Informuje o tom portál Sky News s odvolaním sa na belgické predsedníctvo Rady EÚ.


Belgické predsedníctvo uviedlo, že zvolá prvé medzivládne konferencie na 25. júna. Začiatok rozhovorov musí EÚ jednomyseľne odobriť.

Európska rada rozhodla o otvorení prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom vlani v decembri. Minulý týždeň EÚ uviedla, že obe krajiny spĺňajú kritériá potrebné pre začatie formálnych diskusií. Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ sa vtedy vyjadril, že dúfa v začatie rozhovorov ešte tento mesiac.


Zdroj: SITA.sk - Veľvyslanci EÚ sa dohodli na diskusných rámcoch pre začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Majerský praje Pellegrinimu, aby bol nadstranícky a do polarizovanej spoločnosti priniesol pokoj
<< predchádzajúci článok
Švajčiarsky samit o mieri na Ukrajine sa začal, úspešnosť stretnutia je však otázna