Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. mája 2013

Majetkové priznanie som podal, bráni sa exposlanec RafajBývalý poslanec a podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Rafael Rafaj tvrdí, že majetkové priznanie za minulý rok podal. "Oznámenie verejného funkcionára za rok 2012 som podal v ...Zdieľať
rafael rafaj BRATISLAVA 22. mája (WEBNOVINY) - Bývalý poslanec a podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Rafael Rafaj tvrdí, že majetkové priznanie za minulý rok podal.


"Oznámenie verejného funkcionára za rok 2012 som podal v riadnom zákonnom termíne, ale na inom formulári stiahnutom zo stránky Národnej rady SR pod názvom Oznámenie verejného funkcionára po skončení výkonu verejnej funkcie (po uplynutí 1 roka)," uviedol pre agentúru SITA.

Verejní funkcionári mali do parlamentu predložiť majetkové priznania za rok 2012 do 2. apríla.

Rafaj tvrdí, že si povinnosť splnil 27. marca, teda v zákonnej lehote. "Mal som za to, že podľa názvu na webstránke je toto správny formulár podľa logickej úvahy, že prvý je pre súčasných verejných funkcionárov a druhý pre exposlancov," vysvetlil s tým, že pôvodné oznámenie ešte v pondelok 20. mája doplnil cez ďalšie dva formuláre priamo do podateľne parlamentu spolu s prílohami.

Exposlanec sa ohradzuje voči mediálnym správam o údajnom nesplnení si tejto povinnosti. "Počas šiestich rokov výkonu funkcie poslanca som oznámenie vždy riadne vyplnil a odovzdal. V prípade pokračovania tendenčnej medializácie môjho mena som pripravený brániť sa právnymi prostriedkami," uviedol. "Ako súkromná osoba protestujem, aby tí, ktorí si splnili povinnosť v zákonnom termíne, ale možno s chybou, boli v médiách či na výbore posudzovaní spolu v jednom vreci s tými, ktorí si povinnosť vôbec nesplnili," povedal. Dodal, že sa v jeho prípade medziročne neudiala nijaká zmena ani v majetkových pomeroch, ani v konflikte záujmov.

Z podkladov, ktoré má k dispozícii agentúra SITA a ich pravosť potvrdil predseda parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Miroslav Beblavý, vyplýva, že majetkové priznania za rok 2012 do parlamentu nepredložilo viac než 40 verejných funkcionárov, pričom sedem funkcionárov podalo priznania po zákonnej lehote. Výbor sa bude situáciou zaoberať vo štvrtok 23. mája. Tých funkcionárov, ktorí priznanie neodovzdali, čaká pokuta do výšky mesačného platu. Majetkové priznanie však dodať nemusia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Akciové trhy v Európe, USA aj v Japonsku rástli
<< predchádzajúci článok
Ruský Gazprom sa snaží z Atén vydolovať lepšie podmienky

Majetkové priznanie som podal, bráni sa exposlanec Rafaj - diskusné fórum čitateľov