Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. marca 2018

Majiteľa PAOK Solún obvinili, klubu hrozí tvrdý trestMajiteľ futbalového klubu PAOK Solún Ivan Savvidis vtrhol na hraciu plochu so zbraňou.Zdieľať
Majiteľ futbalového klubu PAOK Solún Ivan Savvidis vtrhol na hraciu plochu so zbraňou. Foto: TASR/AP
Atény 14. marca (TASR) - Grécky športový prokurátor obvinil majiteľa gréckeho klubu PAOK Solún Ivana Savvidisa z neoprávneného vstupu na ihrisko počas nedeľného ligového zápasu s AEK Atény (0:0).


Podľa gréckeho športového zákona tak hrozí klubu odpočet bodov, pokuta 50.000 eur, zavretie štadióna a v najhoršom prípade zostup do nižšej súťaže. Savvidis môže navyše dostať zákaz vstupu na štadión na tri až päť rokov.

K incidentom v dueli PAOK - AEK prišlo krátko po tom, čo rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali gól domácich na 1:0. Na trávnik vbehli fanúšikovia a v spoločnosti svojich bodyguardov a s pištoľou za opaskom aj Savvidis. Jeho správanie ostro odsúdila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) a grécka vláda prerušila najvyššiu futbalovú súťaž v krajine. Šéf klubu sa za svoje správanie ospravedlnil.

Za PAOK nastúpil od 55. minúty slovenský reprezentant Róbert Mak. V štruktúrach klubu pôsobí na pozícii športového riaditeľa bývalý slovenský rozhodca Ľuboš Micheľ.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Carraghera suspendovala televízia Sky do konca sezóny
<< predchádzajúci článok
Obranca Laczkó podpísal so Slovanom Bratislava dlhodobú zmluvu

Majiteľa PAOK Solún obvinili, klubu hrozí tvrdý trest - diskusné fórum čitateľov