Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. marca 2018

Obranca Laczkó podpísal so Slovanom Bratislava dlhodobú zmluvuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Palkovič
Bratislava 14. marca (TASR) - Talentovaný futbalový obranca Adam Laczkó podpísal s fortunaligovým Slovanom Bratislava dlhodobú zmluvu. Nový kontrakt znie na štyri a pol roka, informovala oficiálna stránka "belasých".


Laczkó pôsobí v Slovane od svojich šestnástich rokov. V súčasnosti trénuje s A-mužstvom, absolvoval aj v prípravu v Turecku a v závere jesene si pripísal ligový štart v Ružomberku. "Som veľmi rád, že Adam sa po ťažkom období spôsobenom zraneniami zaťal a za posledných šesť – sedem mesiacov sa posunul razantne dopredu. Začal napĺňať svoj potenciál, ktorý sme v ňom videli, keď sme s ním podpisovali prvý profesionálny kontrakt. Z našej akadémie sa už do prvého tímu presadili talentovaní brankári Dominik Greif a Frederik Valach. Potešilo ma, že Adam pri rokovaní o predĺžení zmluvy prejavil obrovskú túžbu byť súčasťou Slovana. Ak bude na sebe ďalej pracovať, tak má všetky predpoklady na to, aby bol v budúcnosti stabilným členom zostavy prvého mužstva. Budem rád, keď hráčov s takýmto prístupom bude v akadémii čoraz viac," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Laczkó začínal v BCT Bratislava, potom pôsobil vo Venglošovej futbalovej akadémii a v Petržalke. Od svojich šestnástich rokov hrá za Slovan a od jesene 2016 sa pripravuje s prvým tímom. Reprezentoval Slovensko vo výberoch do 15 i 19 rokov. "V prvom rade som šťastný, že mi klub ponúkol predĺženie zmluvy. Po dlhodobom zranení som teraz úplne fit. Futbal mi počas pauzy veľmi chýbal, no zároveň ma to posilnilo a dalo iný pohľad na veci. Cítim, že som viac prispôsobený mužskému futbalu a hrám s väčšou sebadôverou. Vážim si, že môžem trénovať s áčkom a verím, že sa v budúcnosti presadím aj do základnej zostavy," uviedol 20-ročný stredný obranca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Majiteľa PAOK Solún obvinili, klubu hrozí tvrdý trest
<< predchádzajúci článok
Goggiová uchmatla Vonnovej zjazdovú guľu, Vlhová bez bodu

Obranca Laczkó podpísal so Slovanom Bratislava dlhodobú zmluvu - diskusné fórum čitateľov