Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. apríla 2021

Majitelia talianskych reštaurácií sa búria, ak sa situácia nezlepší, nebudú môcť svoje prevádzky otvoriťTaliansky premiér Mario Draghi vyhlásil, že pokiaľ sa pandemická situácia rýchlo nezlepší a tempo očkovania nezvýši, obmedzenia týkajúce sa ...Zdieľať
virus_outbreak_italy_protest_21750 68395318343048c8ad843db53b479cb8 676x451 13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansky premiér Mario Draghi vyhlásil, že pokiaľ sa pandemická situácia rýchlo nezlepší a tempo očkovania nezvýši, obmedzenia týkajúce sa stravovania v reštauráciách zostanú v platnosti ešte minimálne počas apríla.


Polícia v Ríme v pondelok zabránila stovkám nahnevaných majiteľov zatvorených prevádzok, ako sú reštaurácie či fitness centrá, aby sa dostali na námestie pred talianskym parlamentom.

Demonštranti požadovali, aby vláda zrušila nariadenie, ktoré počas apríla zakazuje reštauráciám, kaviarňam a barom ponúkať svoje služby. Majitelia tvrdia, že vládne sľuby o náhrade za niektoré ich stratené príjmy nestačia na to, aby uživili svoje rodiny a vyplácali nečinných zamestnancov.

Prevádzkovatelia telocviční, kín, múzeí, divadiel a koncertných siení sa sťažujú, že nedostali pevne stanovený dátum, kedy môžu otvoriť dvere pre verejnosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Majitelia talianskych reštaurácií sa búria, ak sa situácia nezlepší, nebudú môcť svoje prevádzky otvoriť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava zápasí so silným vetrom, strom spadol aj na vozidlo
<< predchádzajúci článok
Česko potvrdilo zákaz stretávania viac ako dvoch osôb

Majitelia talianskych reštaurácií sa búria, ak sa situácia nezlepší, nebudú môcť svoje prevádzky otvoriť - diskusné fórum čitateľov