Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. októbra 2020

Mal by hlavný hygienik rozhodovať o režime v reštauráciách? Štvrtina Slovákov má na to jasný názorŠtvrtina Slovákov je presvedčená o tom, že o režime v reštauráciách, kinách či fitnescentrách by nemal rozhodovať hlavný hygienik, ale vláda. Celkovo tento návrh považuje za dobrý viac ako 60 % ...Zdieľať
gettyimages 1219141736 min 676x451 27.10.2020 (Webnoviny.sk) - Štvrtina Slovákov je presvedčená o tom, že o režime v reštauráciách, kinách či fitnescentrách by nemal rozhodovať hlavný hygienik, ale vláda. Celkovo tento návrh považuje za dobrý viac ako 60 % opýtaných, naopak, rozhodne ho zamieta okolo 7 % respondentov.


Vyplýva to z telefonického prieskumu verejnej mienky, ktorý pre agentúru SITA uskutočnil Polis Slovakia v dňoch 15. až 23. októbra na vzorke 1 047 respondentov starších ako 18 rokov.

Zároveň vyše polovice Slovákov považuje štátom prijaté opatrenia proti koronavírusu za primerané. Iba približne každý desiaty opýtaný ich v prieskume označil za prehnané a asi 7 % za nedostatočné. Viac ako štvrtina respondentov sa k tejto otázke nevedela vyjadriť.

Agentúra taktiež zisťovala, ako Slováci vnímajú vyjadrenia ministra hospodárstva Richarda Sulíka o tom, že by sa prevádzky mali zatvárať nie celoplošne, ale iba v ohniskám nákazy. Podobný názor ako on má pritom aj takmer 60 % opýtaných, nesúhlasí okolo 30 %.

Asi každý desiaty opýtaný sa k téme nevedel vyjadriť. S názorom premiéra Igora Matoviča, že spochybňovanie opatrení proti koronavírusu zo strany šéfa rezortu hospodárstva prinesie smrť mnohých ľuďom v prieskume súhlasilo necelých 15 % Slovákov. Rozhodne proti sa postavila takmer tretina opýtaných a celkovo s týmto názorom nesúhlasia asi dve tretiny respondentov.Zdroj: Webnoviny.sk - Mal by hlavný hygienik rozhodovať o režime v reštauráciách? Štvrtina Slovákov má na to jasný názor © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľský premiér odsúdil protesty voči zákazu interrupcií. Zhromažďovať sa je zakázané, pripomína
<< predchádzajúci článok
Čaputová: Celoplošné testovanie musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov (video)