Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. októbra 2020

Čaputová: Celoplošné testovanie musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov (video)Celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov a taktiež fungovanie nemocníc a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.Zdieľať
čaputová

Po rokovaní s expertmi v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou a celoplošným testovaním to v utorok povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

Podľa prezidentky je dôležité aj to, čo sa bude diať po plošnom testovaní. Hovorí, že dôležité je zníženie mobility, posilnenie trasovania aj kontrola karantény, napríklad pomocou mobilnej aplikácie.

Zuzana Čaputová si myslí, že by sa mali zaviesť kontroly na hraniciach pre ľudí, čo prichádzajú na Slovensko. Vhodné by podľa nej bolo, aby sa testovalo rýchlymi antigénovými testami.

Virológ Boris Klempa kritizoval po stretnutí s prezidentkou interpretáciu výsledkov antigénových testov, akú používa aj Matovič. Za veľmi nešťastný výrok označil napríklad ten, že „týmto testovaním vychytávame infekčných ľudí“.

Podľa prezidentky bude pri plošnom testovaní dôležité, aby sme neklesli z hľadiska hygienických a bezpečnostných štandardov. Zuzana Čaputová apelovala tiež na to, aby sa neohrozilo fungovanie nemocníc a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Prezidentka kritizovala jazdu vizážistky v limuzíne Borisa Kollára cez zákaz vychádzania. „Určite ma bude zaujímať relevantné vysvetlenie, či nedošlo k porušeniu povinností a obmedzení,“ povedala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Celoplošné testovanie bude v sobotu a v nedeľu od 7. do 22. hodiny, potvrdil minister obrany Jaroslav Naď. (27. 10. 2020)
 Ústredný krízový štáb schválil celoplošné testovanie na Slovensku. Je tam však jedna zmena (26. 10. 2020)
 Limit zamestnancov na testovanie COVID-19 pre fabriky sa nezníži, ale môže sa týkať aj priemyselného parku (26. 10. 2020)
 Železiarne Podbrezová celoplošné testovanie podporujú, ale vlastné odberné miesto nezriadia (26. 10. 2020)
 Celoplošné testovanie COVID-19 môže pochytať superroznášačov a Slováci sú dobrým príkladom, reaguje zahraničie (26. 10. 2020)
 Výsledky pilotného plošného testovania: Na Orave a v Bardejove otestovali takmer 141-tisíc ľudí, pozitívny výsledok malo 5594. (26. 10. 2020)
 Koalícia a opozícia sa nezhodujú,či je testovanie dobrovoľné alebo nie (25. 10. 2020)
 Matovič: Celoplošné testovanie na Orave a v okrese Bardejov nadmieru splnilo očakávania (25. 10. 2020)
 Naď: Záujem obyvateľov o testovanie neutícha (24. 10. 2020)
 Testovanie na Orave sa začalo bez problémov, pomáha aj premiér (24. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Mal by hlavný hygienik rozhodovať o režime v reštauráciách? Štvrtina Slovákov má na to jasný názor
<< predchádzajúci článok
U. S. Steel Košice pripravuje vlastné odberné miesto, otestujú aj rodinných príslušníkov zamestnancov

Čaputová: Celoplošné testovanie musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov (video) - diskusné fórum čitateľov