17. januára 2016

ManUtd zvládol 194. derby s Liverpoolom, triumf 1:0 zariadil Rooney

Rooney sa teší z gólu.

Rooney sa teší z gólu. Foto: TASR/AP

Liverpool 17. januára (TASR) - Futbalisti Manchestru United triumfovali v 194. edícii tradičného ostrovného derby v Premier League na pôde FC Liverpool 1:0. O tesnom víťazstve rozhodol v 78. minúte z dorážky kapitán hostí Wayne Rooney, ktorý potvrdil skvelú formu. Z jeho piatich gólov v uplynulých štyroch dueloch mali až tri víťaznú príchuť.

Oba tímy trápil veľký lazaret hráčov a na stretnutie nastúpili bez viacerých opôr vrátane slovenského reprezentačného kapitána Martina Škrtela na strane domácich. V opatrnom úvode duelu mali menšiu prevahu na lopte "červení diabli", v improvizovanej zostave sa však dopredu netlačili a v defenzíve pôsobili neisto. Liverpool sa to s pribúdajúcim časom snažil využiť, a hoci mal viacero nebezpečných streleckých pokusov, De Geovu bránu výrazne neohrozil. Kým domáci hrali jednoducho smerom dopredu, hosťom chýbala iskra, pôsobili nedôrazne v strede poľa a v krídelných priestoroch boli neškodní.

Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Oba tímy zvýšili obrátky, častejšie sa tlačili pred súperovu šestnástku a vytvorili si viacero gólových šancí. Za "The Reds" mohol rozhodnúť utešenou strelou Firmino, na druhej strane nemieril presne z veľkého uhla Martial. O osude zápasu rozhodla 78. minúta. Blindov center z rohu umiestnil Fellaini hlavou do brvna a z následnej dorážky chladnokrvne skóroval Rooney.