17. januára 2016

Trenčín doma deklasoval Skalicu 6:0

Na snímke brankár HK 36 Skalica Patrik Romančík.

Na snímke brankár HK 36 Skalica Patrik Romančík. Foto: TASR/Milan Kapusta

Trenčín 17. januára (TASR) - Súboj tímov zo stredu a dna ligovej tabuľky oslnivý hokej nepriniesol. Hostia mali ideálnu šancu dostať sa do vedenia vďaka dvom presilovým hrám, ale veľa v nich pred Kutejom nevymysleli. Oba tímy síce pôsobili bojovným dojmom, no chýbala väčšia kreativita a presnosť prihrávok. Keď sa už Skaličania v závere tretiny zdali byť hokejovejším tímom, inkasovali gól. V 15. min sa Gašparovičova strela aj s prispením teču Melicháreka zatrepotala v sieti – 1:0.

Rozháraný hokej na oboch stranách pokračoval aj v úvode prostrednej časti hry. Až v 24. min predviedol individuálne majstrovstvo Gašparovič, keď prebral puk vo vlastnom obrannom pásme, prekorčuľoval celé klzisko a po samostatnom úniku nedal Romančíkovi žiadnu šancu – 2:0. O štyri minúty mohli Skaličania znížiť, ale pri domácom tíme stála šťastena, keď sa puk odrazil od húštiny tiel do žŕdky a následne neuspel pred Kutejom osamotený Korytko. Po nevyužitých možnostiach udrelo na opačnej strane. V polovici zápasu vypálil od modrej Pařízek a šikovným tečom poslal Duklu do trojgólového vedenia Hlinka. To už Romančík nevydržal a nechal sa vystriedať. O minútu juniorsky brankár Skaličanov Košút niekoľkokrát zachránil svoj tím od pohromy, ale na dorážku Šišovského už bol prikrátky – 4:0. Päť minút pred druhou sirénou Kutej vychytal Školiaka. Piaty gól Dukly strelil v 40. min. Šišovský, keď tečoval puk pomedzi Košútove betóny.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa Skaličania snažili aspoň o strelenie čestného gólu a Duklu sa zamerala na pozornú obranu vlastného pásma. Tri minúty pred koncom upravil na 6:0 Holenda, keď delovkou spomedzi kruhov stanovil konečný výsledok.

Dukla Trenčín – HK 36 Skalica 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
15. Melichárek (Gašparovič, Troliga), 24. Gašparovič (Melichárek), 30. Hlinka (Pařízek), 31. Šišovský (Švec, Drtina), 39. Šišovský (Švec), 57. Holenda (Šišovský, Hudec). Rozhodovali: Baluška - Kacej, Stanzel, vylúčení 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 1020 divákov.

zostavy:
Dukla:
Kutej – Drtina, Pavlikovský, Rehák, Holenda, Ryzák, Nechala, Pařízek – Hlinka, R. Dlouhý, L.Novák – Melichárek, Troliga, Gašparovič – Hudec, Švec, Šišovský – D. Novák, Pataky, Špankovič – Toman

Skalica: P. Romančík (29. Košút) – J. Reichel, Barák, J.Novák, Opálek, P. Horváth, I. Jankovič, Zukal – Mickevics, Brendl, Pašek – Zálešák, Studenič, R. Školiak – Bezúch, Lantoš, Korýtko – Briestenský, M. Trenčan, Markulinec

Povedali po zápase
Ján Kobezda, tréner Trenčína:
"Som rád, že po našich posledných výkonoch ľudia prišli na zápas. Tlačili sme sa do bránky a teší ma, že sme dali konečne 'škaredé góly', ktoré nám predtým veľmi chýbali. Podržal nás brankár Kutej v čase, keď si súper vytváral šance za nerozhodnutého stavu."

Michal Ružička, asistent trénera Skalice: "Po dlhšej dobe sme odohrali slušný zápas. Mrzia nás nevyužité šance. Chalani sa snažili plniť naše pokyny, predviedli sme nasadenie, ktoré nám v poslednom domácom zápase chýbalo. Z výsledku sme sklamaní."