28. mája 2012

Martin Kližan postúpil v Paríži do 2. kola za 17 minút

Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do 2. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, dotácia 18,718 milióna eur, antuka). V pondelňajšom ...

momentky zo slovenskeho sportu PARÍŽ 28. mája (SITA) - Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do 2. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, dotácia 18,718 milióna eur, antuka). V pondelňajšom zápase 1. kola viedol nad Frankom Dancevicom 4:0, keď Kanaďan po 17 minútach odstúpil.

Súperom 22-ročného Bratislavčana Kližana (momentálne 70. v hodnotení) medzi najlepšími 64 na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2012 bude domáci Nicolas Mahut, ktorý v nedeľu vyradil amerického niekdajšieho lídra svetového rebríčka ATP Andyho Roddicka.

Zverenec Karola Kučeru Kližan víťazstvom značne posilnil svoje vyhliadky kvalifikovať sa na základe postavenia v renkingu k 11. júnu na OH 2012 do Londýna.

Dvojhra mužov - 1. kolo:
Martin Kližan (SR) - Frank Dancevic (Kan.) 4:0 - skreč, Dancevic po 17 minútach odstúpil