Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. januára 2020

Matka s tromi deťmi putovala džungľou 34 dní, zachránili pôvodní obyvatelia PeruV peruánskej džungli našli štvorčlennú rodinu z Kolumbie, ktorá tam strávila 34 dní. Matka a jej tri deti vo veku 14, 12 a 10 rokov prežili vďaka tomu, že jedli semienka, bobule a iné rastliny. V súčasnosti ...Zdieľať
džungla

28.1.2020  - V peruánskej džungli našli štvorčlennú rodinu z Kolumbie, ktorá tam strávila 34 dní. Matka a jej tri deti vo veku 14, 12 a 10 rokov prežili vďaka tomu, že jedli semienka, bobule a iné rastliny. V súčasnosti sú v nemocnici, kde ich liečia pre podvýživu a dehydratáciu, píše spravodajský portál BBC.

V polovici cesty bola dezorientovanáRodina sa stratila, keď bola navštíviť príbuzných v odľahlej oblasti v peruánsko-kolumbijskom pohraničí. To, že sú nezvestní, nahlásil manžel stratenej ženy, ktorý sa s ňou dohodol, že ich prevedie cez hranicu, ale oni neprišli na dohodnuté miesto, uviedla kolumbijská televízia Caracol.

Žena vysvetlila, že v polovici cesty začala byť dezorientovaná a stratila sa v oblasti pri rieke Putumayo.

Spolu s deťmi následne putovali džungľou, až kým ich pri dedine Yubito nenašli pôvodní obyvatelia Peru z kmeňa Secoya.

Mali doráňané nohy


Oni upozornili peruánske námorníctvo a to následne informovalo námorníctvo v Kolumbii, ktoré vyslalo vznášadlo, aby rodinu po rieke previezlo do kolumbijského Puerto Leguízamo.

"Ak by sme nemali vodu každých tridsať minút, odpadli by sme. Stále sme zastavovali a dievčatá už nemohli kráčať," hovorí matka na záberoch Caracolu.

Generál Sergio Alfredo Serrano z kolumbijského námorníctva povedal, že štvorica mala doráňané nohy a stopy po uhryznutí a uštipnutí. V nemocnici podstúpia testy na choroby prenášané komármi, ako sú malária a žltá zimnica.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matka s tromi deťmi putovala džungľou 34 dní, zachránili pôvodní obyvatelia Peru © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Colours of Ostrava roztancuje Martin Garrix, vystúpi aj americká rocková superstar The Killers
<< predchádzajúci článok
Panciere krabov sa rozpúšťajú, spôsobuje to čoraz kyslejšia voda Tichého oceána

Matka s tromi deťmi putovala džungľou 34 dní, zachránili pôvodní obyvatelia Peru - diskusné fórum čitateľov