Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. februára 2012

Matku vo väzení týrajú, povedala Tymošenkovej dcéra v USADcéra bývalej ukrajinskej premiérky Julije Tymošenkovej vyhlásila, že jej matku vo väzení týrajú. Jevhenija Tymošenková to uviedla pred jedným z amerických senátnych výborov zaoberajúcich sa ...Zdieľať
bez nazvu WASHINGTON 2. februára (WEBNOVINY) - Dcéra bývalej ukrajinskej premiérky Julije Tymošenkovej vyhlásila, že jej matku vo väzení týrajú. Jevhenija Tymošenková to uviedla pred jedným z amerických senátnych výborov zaoberajúcich sa zahraničnou politikou. Podľa jej slov je jej matka už šesť mesiacov "neoprávnene väznená, týraná a ponižovaná".


Ako uviedla, počas súčasného ukrajinského režimu väznice používajú moderné prostriedky na dosiahnutie "stredovekých výsledkov". Vyzvala preto vládu USA, aby zatlačila na prezidenta Viktora Janukovyča s cieľom dosiahnuť jej prepustenie.

Jevhenija Tymošenková s týmto cieľom už v januári navštívila západné vlády v Berlíne, Kodani, Paríži a Štrasburgu. "Tlak bude len stúpať a bude tak väčšia nádej na jej prepustenie," uviedla tento týždeň pred odletom do Washingtonu.

Janukovyč by mohol Tymošenkovú a ďalších odsúdených bývalých vládnych predstaviteľov dostať na slobodu tým, že im udelí milosť. Podľa 31-ročnej Jevhenije sa jej matku snaží donútiť, aby sa verejne ospravedlnila a priznala svoje "hriechy". To sa však "nikdy nestane", pretože nespáchala žiadny trestný čin, zdôraznila.

Tymošenkovej koncom decembra zamietli odvolanie proti rozsudku z 11. októbra, na základe ktorého si má odsedieť sedem rokov za zneužitie premiérskych právomocí pri podpise zmluvy o dodávkach ruského plynu v roku 2009. Z Kyjeva ju potom previezli do Charkova.

Tymošenková navyše čelí ďalším obvineniam týkajúcim sa finančných zločinov, vyšetrovatelia však preverujú aj možnosť, že sa podieľala na vražde poslanca a podnikateľa Jevhena Ščerbana spred 15 rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tymošenkovú previezli do väznice v Charkovskom kraji (30. 12. 2011)
 Odvolací súd potvrdil Tymošenkovej sedemročný trest (23. 12. 2011)
 Tymošenková bude bojkotovať odvolací proces (22. 12. 2011)
 Tymošenková je simulantka, tvrdí prokuratúra (14. 12. 2011)
 Tymošenkovú vo väzení navštívil eurokomisár pre rozšírenie (13. 12. 2011)
 Tymošenkovej blahoželali k narodeninám tisíce ľudí (27. 11. 2011)
 Ukrajinci majú dôkazy o spojení Tymošenkovej s vraždou (26. 11. 2011)
 Júliu Tymošenkovú budú liečiť mimo väznice, sľúbil prezident (22. 11. 2011)
 Tymošenková žiada vyšetrenie zahraničnými expertmi (18. 11. 2011)
 Tymošenkovú obvinili z daňových únikov a sprenevery (11. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Facebook obchoduje s akciami, už vstúpil na burzu
<< predchádzajúci článok
Ceny britskej ropy vzrástli, zdraželo aj zlato

Matku vo väzení týrajú, povedala Tymošenkovej dcéra v USA - diskusné fórum čitateľov