Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. júna 2020

Matovič navštívil trnavskú automobilku Groupe PSA, zo Slovenska chce opäť ekonomického tigraVláda chce podľa jej predsedu Igora Matoviča vytvoriť také podnikateľské prostredie, aby sa Slovensko stalo opäť ekonomickým tigrom Európy. Povedal to počas návštevy trnavskej automobilkyZdieľať
102754730_10223760378067506_5844730623272419328_n 676x507 5.6.2020 (Webnoviny.sk) - Vláda chce podľa jej predsedu Igora Matoviča vytvoriť také podnikateľské prostredie, aby sa Slovensko stalo opäť ekonomickým tigrom Európy. Povedal to počas návštevy trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia.


Vytvorenie dobrých podmienok pre zamestnávateľov je podľa Matoviča jediná cesta, ktorá povedie aj k spokojnosti zamestnancov.

Veľké firmy trápi cena energií


Igor Matovič spolu s Eduardom Hegerom, ministrom financií, navštívili automobilku v predvečer jej nábehu do plnej štvorzmennej prevádzky. Ide o prvú z automobiliek na Slovensku, ktorá sa vracia k výrobe, aká bola pred koronakrízou.

S vedením automobilky hovoril o problémoch, s ktorými sa veľkí zamestnávatelia na Slovensku stretávajú. Jedným z nich je cena energií, ktorá je napríklad vo Francúzsku o tretinu nižšia ako na Slovensku.

Generálny riaditeľ automobilky Stephane Bonhommeau v tejto súvislosti povedal, že ceny energie vplývajú na konkurencieschopnosť závodov.

Zároveň poďakoval za štátnu pomoc počas obdobia prerušenej výroby. Matovič si pozrel aj výrobu vozidiel a na skúšobnom okruhu si vyskúšal aj elektromobil vyrobený v Trnave.

Zrušia nezmyselné regulácie


Vláda podľa ministra financií Eduarda Hegera v súvislosti s plánovaným návratom na pozíciu ekonomického tigra Európy pripravuje súbor opatrení, ktorých výsledkom bude rušenie rôznych nezmyselných regulácií a byrokracie v podnikateľskom prostredí. Pripravuje tiež zvýhodňovanie tých, ktorí poctivo platia dane.

Groupe PSA Slovakia je jednu zo štyroch automobiliek, ktoré pôsobia na Slovensku. V minulom roku zišlo z jej výrobných liniek 371 152 vozidiel, bolo to o 5,4 percenta viac ako v roku 2018.

Trnavská automobilka medziročne zvyšovala výrobu už osem rokov po sebe. V súčasnosti má približne 4500 zamestnancov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič navštívil trnavskú automobilku Groupe PSA, zo Slovenska chce opäť ekonomického tigra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet antisemitských incidentov sa vlani v Česku zdvojnásobil, väčšinou sa odohrali na webe
<< predchádzajúci článok
Hranice v rámci Schengenu by sa podľa eurokomisárky Johanssonovej mohli otvoriť do konca júna

Matovič navštívil trnavskú automobilku Groupe PSA, zo Slovenska chce opäť ekonomického tigra - diskusné fórum čitateľov