Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júna 2020

Počet antisemitských incidentov sa vlani v Česku zdvojnásobil, väčšinou sa odohrali na webePočet antisemitských incidentov v Českej republike sa vlani zdvojnásobil, informovala v stredu tamojšia židovská komunita. Federace židovských obcí v ČR vo svojej výročnej správe uvádza, že v ...Zdieľať
germany_antisemitism_demonstration_19209 91fa7fdbf3bc41d993cacf277a25a477 676x497 6.6.2020 (Webnoviny.sk) - Počet antisemitských incidentov v Českej republike sa vlani zdvojnásobil, informovala v stredu tamojšia židovská komunita.


Federace židovských obcí v ČR vo svojej výročnej správe uvádza, že v roku 2019 zaznamenali 694 antisemitských incidentov, oproti 347 v predchádzajúcom roku.

Až 95 % z nich však zaregistrovali na internete, často na dezinformačných webstránkach, v krajne pravicových médiách alebo sa o ne postarali aktivisti zapojení v medzinárodných kampaniach vyzývajúcich na bojkot Izraela.

Židovská komunita zaznamenala tri prípady poškodzovania židovského majetku, šesť ďalších incidentov v podobe vyhrážania sa, obťažovania a slovných útokov, no žiadny fyzický útok.

Česká republika však podľa správy naďalej zostáva bezpečnou krajinou pre Židov, predovšetkým v porovnaní s inými európskymi krajinami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet antisemitských incidentov sa vlani v Česku zdvojnásobil, väčšinou sa odohrali na webe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas mája bolo v Nemecku zaregistrovaných o päťdesiat percent menej áut ako pred rokom
<< predchádzajúci článok
Matovič navštívil trnavskú automobilku Groupe PSA, zo Slovenska chce opäť ekonomického tigra

Počet antisemitských incidentov sa vlani v Česku zdvojnásobil, väčšinou sa odohrali na webe - diskusné fórum čitateľov