Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2023

Matoviča zaujíma pravda o Budajovi. Ak sa informácie o spolupráci s ŠtB potvrdia, ide o vážnu vecIgor Matovič si podľa jeho slov potrebuje overiť informácie o spojení Jána Budaja so Štátnou ...Zdieľať
jan budaj igor matovic 676x424 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Igor Matovič si podľa jeho slov potrebuje overiť informácie o spojení Jána Budaja so Štátnou bezpečnosťou (ŠtB) a na základe toho si chce utvoriť názor. Ak by to ale bola pravda, je to podľa bývalého ministra financií vážna vec a Budaj sa k nej musí postaviť čelom.


Dodal, že si počká na vystúpenie povereného ministra životného prostredia. Nakoľko Budaj od OĽaNO pred časom odišiel, Matovič už so spoluprácou so skupinou ľudí okolo Budaja nepočíta a doplnil, že ho úprimne zaujíma pravda. Reagoval tak na medializované informácie, že pri príprave dokumentárneho seriálu RTVS našiel český historik dokument, v ktorom niekdajší líder Nežnej revolúcie a dnešný dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj podpísal spoluprácu s komunistickou tajnou službou ŠtB.

Ústav pamäti národa v súvislosti s Budajom na svojej internetovej stránke uvádza, že ŠtB ho zaevidovala ako sledovanú osobu už na začiatku 70. rokov a väčšinu času bol v jej zoznamoch vedený v kategórii ‚nepriateľská osoba‘. „Jedno obdobie však bol preevidovaný do kategórie ‚tajný spolupracovník‘," napísal ústav.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matoviča zaujíma pravda o Budajovi. Ak sa informácie o spolupráci s ŠtB potvrdia, ide o vážnu vec © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kontroly na hraniciach Česka so Slovenskom skončia 4. februára
<< predchádzajúci článok
Ponuku KDH pre Hegera považuje Matovič za pyšnú a nedôstojnú, povedal aj dôvod