Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2023

Ponuku KDH pre Hegera považuje Matovič za pyšnú a nedôstojnú, povedal aj dôvodPoslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič registruje ponukuZdieľať
3j2a4716 676x451 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič registruje ponuku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) pre povereného premiéra Eduarda Hegera, aby bol na popredných pozíciách ich kandidátnej listiny.


Ako sa v pondelok pre vyjadril pre médiá, ponuku považuje za pyšnú a je podľa neho priam nedôstojné, aby mimoparlamentná strana, ktorá sa dvakrát nedostala do NR SR, dávala takúto ponuku predsedovi vlády.

Myslí si, že KDH by nemalo trpieť pýchou, ale pokorou a mrzí ho to ako za KDH, tak aj za Hegera. Kde Heger skončí bude podľa predsedu hnutia OĽaNO jeho vlastným rozhodnutím. Dodal, že sa o tom priebežne rozprávajú a platí, že ide o normálne priateľské diskusie.

Snem hnutia OĽaNO by podľa Matoviča mal byť, keď sa dohodnú na ďalšom smerovaní. V prípade, ak by sa Heger, prípadne i ďalší, rozhodli pre odchod, hnutie by muselo dopĺňať svoje štruktúry. Snem by mal byť teda až vtedy, keď sa Heger rozhodne. Matovič povedal, že má pocit, že Hegerovo rozhodnutie sa blíži.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ponuku KDH pre Hegera považuje Matovič za pyšnú a nedôstojnú, povedal aj dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matoviča zaujíma pravda o Budajovi. Ak sa informácie o spolupráci s ŠtB potvrdia, ide o vážnu vec
<< predchádzajúci článok
Herec Stanke či prezidentkin partner členmi úradníckej vlády nebudú, „uniknutý“ zoznam je vymyslený