Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. septembra 2020

Medzinárodný filmový festival v Toronte pozná víťaza, hlavnú cenu si odniesla dráma Krajina nomádovHlavnú cenu na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte (TIFF) v nedeľu získal film Krajina nomádov (2020). ...Zdieľať
tiff 676x374 20.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hlavnú cenu na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte (TIFF) v nedeľu získal film Krajina nomádov (2020).


Snímka režisérky Chloé Zhao v hlavnej úlohe s oscarovou herečkou Frances McDormand zabodovala u divákov, ktorí za ňu a ostatné filmy hlasovali online, a odniesla si hlavné ocenenie People's Choice Award. Pred pár dňami pritom získala aj Zlatého leva na filmovom festivale v Benátkach.

Americká dráma rozpráva príbeh 60-ročnej ženy, ktorá po hospodárskom kolapse v Nevade príde o svoj domov a ako moderná nomádka sa vydáva na cesty po USA, pričom objavuje svet mimo konvenčnej spoločnosti.

Na druhom mieste skončil film One Night in Miami (2020) od Reginy King a na treťom Beans (2020) režisérky Tracey Deer.

Najlepším dokumentom bol Inconvenient Indian


V kategórii dokumentov si hlavnú cenu divákov odniesla snímka Inconvenient Indian (2020) režisérky Michelle Latimer.

Cenu People’s Choice Midnight Madness získal Shadow in the Cloud od Roseanne Liang a Changemaker Award 2020 krátky film od Kelly Fyffe-Marshall Black Bodies.

Koronavírus ovplyvnil celý festival


"Na tohtoročný festival len tak skoro nezabudneme. Za posledných 10 dní sme pocítili, čo znamená sila komunity v tom pravom slova zmysle. Pandémia koronavírusu ovplyvnila aj festival, na čo sme reagovali návratom k pôvodnej myšlienke a inšpirácii - priniesť to najlepšie zo sveta filmu k čo najpočetnejšiemu obecenstvu. Pozmenili sme tak to, ako ľudia vnímajú svet prostredníctvom filmu," uviedol umelecký riaditeľ TIFF Cameron Bailey.

Na prestížnom filmovom festivale, ktorý sa v súvislosti s pandémiou koronavírusu a prísnymi bezpečnostnými opatreniami z veľkej časti presunul z uzavretých kinosál do vonkajších priestorov a na digitálnu platformu, sa okrem divákov zúčastnilo aj 3 926 profesionálov a novinárov z celého sveta pracujúcich v oblasti filmu a kinematografie.

Organizátori sa rozhodli tiež oceniť a poďakovať tým, ktorí pracujú v prvých líniách v boji proti ochoreniu COVID-19. Prostredníctvom Bell Digital Cinema TIFF umožnili 500 z nich, aby si mohli pozrieť snímku Concrete Cowboy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodný filmový festival v Toronte pozná víťaza, hlavnú cenu si odniesla dráma Krajina nomádov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci našli miesto, kde v mozgu vzniká sexuálna túžba. Zistili, ako ju vypnúť
<< predchádzajúci článok
Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Medzinárodný filmový festival v Toronte pozná víťaza, hlavnú cenu si odniesla dráma Krajina nomádov - diskusné fórum čitateľov