Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

20. septembra 2020

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikciíSúd v USA súhlasil so žiadosťou skupiny amerických užívateľov komunikačnej aplikácie WeChat o odloženie reštrikcií uvalených federálnou vládou, ktoré by ...Zdieľať
wechat_tiktok_banned_24612 6c78c363005441bd9f14c1331dd95b80 676x451 20.9.2020  - Súd v USA súhlasil so žiadosťou skupiny amerických užívateľov komunikačnej aplikácie WeChat o odloženie reštrikcií uvalených federálnou vládou, ktoré by mohli spôsobiť, že populárnu aplikáciu bude takmer nemožné používať.


Sudkyňa Laurel Beelerová v Kalifornii vo svojom rozhodnutí uviedla, že vládne kroky by poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže fakticky zákaz aplikácie ruší ich platformu pre komunikáciu.

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd


WeChat je aplikáciou populárnou medzi Američanmi hovoriacimi po čínsky, ktorá slúži ako ich spojenie s priateľmi, príbuznými, zákazníkmi a obchodnými partnermi v Číne. Jej majiteľom je čínsky technologický gigant Tencent.

Skupina užívateľov aplikácie WeChat požiadala o rozhodnutie súdu po tom, ako americké ministerstvo obchodu v piatok uviedlo, že zakáže WeChat v amerických obchodoch aplikácií a neumožní jej prístup k nevyhnutným internetovým službám v krajine od nedele od 23:59.

Trump sa obáva o národnú bezpečnosť


Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa zamerala proti čínskym aplikáciám WeChat a TikTok pre obavy o národnú bezpečnosť.

Vláda USA tvrdí, že údaje o amerických užívateľoch, ktoré zhromažďujú obe aplikácie, by sa mohli odovzdávať čínskej vláde.


Zdroj: Webnoviny.sk - Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodný filmový festival v Toronte pozná víťaza, hlavnú cenu si odniesla dráma Krajina nomádov
<< predchádzajúci článok
Stav financovania SND sa niekoľko rokov nerieši, podľa Kováča budú musieť niekoľko inscenácii zrušiť

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií - diskusné fórum čitateľov