Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. septembra 2019

Merkelová: S klimatickou zmenou musíme bojovať aj napriek nákladomAngela Merkelová, archívna snímka.Zdieľať
Angela Merkelová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 11. septembra (TASR) - Nemecko musí prijať opatrenia, ktoré sú nevyhnutné pre boj s klimatickou zmenou, aj keď si budú vyžadovať dodatočné finančné náklady. V stredu to počas rozpočtovej debaty Spolkového snemu - dolnej komory nemeckého parlamentu (Bundestag) - vyhlásila nemecká kancelárka Angela Merkelová. Informovala o tom agentúra DPA.


"Ak chceme chrániť klímu, bude to stáť peniaze, avšak tieto peniaze budú dobre investované," uviedla Merkelová, pričom zdôraznila, že nepodniknutie žiadnych krokov v tomto smere by bolo finančne ešte nákladnejšie. "Nerobiť nič pre nás nie je alternatívou," povedala.

Nemecká kancelárka tiež vyhlásila, že boj proti klimatickej zmene si bude vyžadovať "ohromnú silu". Klimatický kabinet, ktorý by mal v tejto otázke do 20. septembra predstaviť balíček opatrení, bude musieť podľa jej slov nájsť spôsob, ako byť inovačný v kontexte mechanizmov sociálne orientovanej trhovej ekonomiky.

Obchodovanie s emisiami a kontrola ich kvantity "boli krokmi správnym smerom" k nájdeniu riešení, ktoré budú smerovať k zníženiu emisií oxidu uhličitého (CO2), uviedla Merkelová.

Kancelárka v tejto súvislosti tiež vyzvala na ďalší rozvoj zdrojov obnoviteľnej energie, akými sú napríklad veterné turbíny.

Klimatický kabinet bol v Nemecku vytvorený tento rok v apríli s cieľom vytvoriť stratégiu pre boj s klimatickou zmenou. Zasadajú v ňom predstavitelia ministerstiev hospodárstva, financií, dopravy, výstavby a poľnohospodárstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Terorizmus vlani Slovensko nezasiahol, uvádza správa o bezpečnosti SR
<< predchádzajúci článok
OTRASNÉ: Pytliak vyhodil na kopu 316 kusov srnčích končatín

Merkelová: S klimatickou zmenou musíme bojovať aj napriek nákladom - diskusné fórum čitateľov