Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2012

Merkelová si pripomenie obete kebabových vrážd a extrémizmuNemecká kancelárka Angela Merkelová sa vo štvrtok zúčastní na spomienkovom podujatí, ktoré bude venované obetiam násilia páchaného pravicovými extrémistami. Jej vystúpenie bude ...Zdieľať
smutok pohreb obete BERLÍN 23. februára (WEBNOVINY) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa vo štvrtok zúčastní na spomienkovom podujatí, ktoré bude venované obetiam násilia páchaného pravicovými extrémistami.


Jej vystúpenie bude súčasťou dopoludňajšieho programu v berlínskej koncertnej sieni, kde sa očakáva prítomnosť približne 1200 hostí vrátane rodinných príslušníkov zavraždených a diplomatov.

Spomienku bude sprevádzať aj minúta ticha, ktorú by mali na poludnie držať v celom Nemecku.

Nemeckú spoločnosť koncom minulého roka šokovali správy o odhalení neonacistickej bunky, ktorá údajne stojí za neobjasnenými vraždami 10 ľudí z rokov 2000 až 2007 a ďalšími útokmi. Médiá zločiny pomenovali ako "kebabové vraždy". Ich obeťami sú pritom prevažne majitelia obchodov tureckého pôvodu.

Nemecká vláda v súvislosti s odhalením priznala vážne pochybenia bezpečnostných zložiek, čo Merkelová označila za "hanbu pre celé Nemecko".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nórski socialisti vynechajú tento rok tábor na ostrove smrti
<< predchádzajúci článok
Video: Starý most v Ohiu zmizol v sekunde, odpálili ho

Merkelová si pripomenie obete kebabových vrážd a extrémizmu - diskusné fórum čitateľov