Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2012

Nórski socialisti vynechajú tento rok tábor na ostrove smrtiMladí prívrženci nórskej vládnej Strany práce sa tento rok nevrátia na ostrov Utöya, kde sa každoročne konal ich politický letný tábor. Potvrdil to v stredu Eskil Pedersen, šéf Ligy ...Zdieľať
norsko smuti za obetami teroristicky OSLO 23. februára (WEBNOVINY) - Mladí prívrženci nórskej vládnej Strany práce sa tento rok nevrátia na ostrov Utöya, kde sa každoročne konal ich politický letný tábor.


Potvrdil to v stredu Eskil Pedersen, šéf Ligy mladých Strany práce. Podľa jeho slov by to aktuálne bolo po minuloročnom vyčíňaní radikála Andersa Breivika "nevhodné a nemožné".

Nič to však nemení na ním deklarovanom cieli vrátiť sa na inkriminovaný ostrov neďaleko Osla, tento rok však ešte nie, dodal a poukázal na fakt, že na Utöyi stále prebiehajú obnovovacie práce.

Na mieste tragédie, kde sa prívrženci ľavicovej strany stretávali dlhé desaťročia, by sa však na prvé výročie masakry z 22. júla 2011 mala konať smútočná spomienka na 69 obetí Breivikovej šialenej streľby. Či sa pravicový extrémista postaví za svoj čin pred súd, stále nie je isté.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Japonsko uvažuje o príspevku pre MMF na boj proti kríze
<< predchádzajúci článok
Merkelová si pripomenie obete kebabových vrážd a extrémizmu

Nórski socialisti vynechajú tento rok tábor na ostrove smrti - diskusné fórum čitateľov