Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. marca 2020

Merkelová si pýtala rady od migrantov, ako bojovať s rasizmomNemecká kancelárka Angela Merkelová sa v pondelok stretla so zástupcami migrantov, ktorých ubezpečila, že jej vláda bojuje proti rasizmu. Reagovala tak na niekoľko nedávnych útokov extrémistov z krajnej ...Zdieľať
germany_politics_migrants_17614 8fbab36d6967417f9d773d3ab4f10429 676x451 2.3.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v pondelok stretla so zástupcami migrantov, ktorých ubezpečila, že jej vláda bojuje proti rasizmu. Reagovala tak na niekoľko nedávnych útokov extrémistov z krajnej pravice. K prípadom patrí aj streľba, pri ktorej 43-ročný Nemec minulý mesiac zastrelil v Hanau deväť osôb.


Merkelová vyhlásila, že vláda pripravila niekoľko opatrení už po minuloročnej streľbe v synagóge v Halle. "Veríme, že to bude mať účinok," povedala.

Migrantov sa tiež spýtala, čo podľa nich má nemecká vláda ešte spraviť pre to, "aby každého v tejto krajine, bez ohľadu na farbu pleti alebo vierovyznanie", ubezpečili, že jeho základné ľudské práva sú chránené.


Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová si pýtala rady od migrantov, ako bojovať s rasizmom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zajac sa o pozíciu šéfa strany KDH uchádzať nebude, opätovná kandidatúra Hlinu však nie je vylúčená
<< predchádzajúci článok
Zomrel Peter Morvay, novinár a politický komentátor sa dožil 51 rokov

Merkelová si pýtala rady od migrantov, ako bojovať s rasizmom - diskusné fórum čitateľov