Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2021

Merkelová vyzvala na sprísnenie protipandemických opatrení a obmedzenia sociálnych kontaktovNemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok, keď počet potvrdených obetí pandémie koronavírusu v krajine prekročil hranicu 100-tisíc, vyzvala na sprísnenie ...Zdieľať
germany_poland_03110 751748cdb4844f1aa169547968926fdf 676x471 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok, keď počet potvrdených obetí pandémie koronavírusu v krajine prekročil hranicu 100-tisíc, vyzvala na sprísnenie protipandemických opatrení.


Je to samozrejme veľmi smutný deň, že musíme oplakávať 100-tisíc obetí koronavírusu,“ povedala Merkelová na tlačovej konferencii v Berlíne.

Odchádzajúca kancelárka, ktorá bude vykonávať úrad dovtedy, kým zloží prísahu jej nástupca, varovala pred hrozbou ďalších stoviek úmrtí.

Skupina odborníkov


Situácia je taká vážna, pretože sme stále vo fáze exponenciálneho rastu a pretože prípady tých, ktorí ochoreli dnes, sú v podstate pacienti, ktorí budú o 10 alebo 14 dní na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ povedal Merkelová.

Uvítala pritom stredajšie vyhlásenie rodiacej sa novej nemeckej vlády, že vytvorí novú stálu pracovnú skupinu odborníkov, ktorá bude radiť, ako sa s pandémiou vysporiadať.

Predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) a pravdepodobný Merkelovej nástupca vo funkcii Olaf Scholz v stredu vyzval na povinné očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb, kde sa starajú o najviac zraniteľných ľudí, a možnosť rozšírenia tejto povinnosti na ďalšie osoby ponechal otvorenú.

Otázka povinného očkovania


K otázke povinného očkovania všetkých obyvateľov, čo navrhujú viacerí vysokí nemeckí predstavitelia a združenie lekárov, ktorí sa zaoberajú intenzívnou starostlivosťou, sa Merkelová priamo nevyjadrila. Povedala však, že by sa mali zaviesť „väčšie obmedzenia kontaktov“.

Inštitút Roberta Kocha, ktorý v Nemecku pôsobí ako národné centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, vo štvrtok uviedol, že počas uplynulého dňa zaznamenal ďalších 351 úmrtí, čím sa celkový počet zvýšil na 100 119.

Nemecko sa stalo piatou krajinou v Európe, ktorá prekonala tento pochmúrny míľnik, po Rusku, Spojenom kráľovstve, Taliansku a Francúzsku. V krajine zároveň potvrdili i nový rekordný počet nakazených, keďže počas uplynulého dňa malo pozitívny test na ochorenie COVID-19 dovedna 75 961 ľudí. Dosiaľ sa v Nemecku nakazilo viac ako 5,57 milióna osôb.

Nemocnice varujú, že lôžka na oddeleniach intenzívnej starostlivosti sa míňajú. Niektoré zdravotnícke zariadenia na juhu a východe krajiny už začali presúvať pacientov do iných regiónov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová vyzvala na sprísnenie protipandemických opatrení a obmedzenia sociálnych kontaktov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Havária autobusu v Bulharsku bola s najväčšou pravdepodobnosťou ľudská chyba
<< predchádzajúci článok
KONZÍLIUM VARUJE: Epidemická situácia sa na Slovensku naďalej zhoršuje

Merkelová vyzvala na sprísnenie protipandemických opatrení a obmedzenia sociálnych kontaktov - diskusné fórum čitateľov