Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

18. júla 2018

Mesto Zlaté Moravce nechce nahrádzať detské ihriská parkoviskamiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič
 
Zlaté Moravce 18. júla (TASR) – Obyvatelia Zlatých Moraviec petíciou vyjadrili svoj nesúhlas s rozširovaním parkovacích miest na úkor detského ihriska s pieskoviskom na Brezovej ulici v Zlatých Moravciach. Petíciu, ktorú podpísalo 173 osôb, doručili na mestský úrad. Prednosta úradu Marián Kováč tvrdí, že mesto nemá záujem budovať parkoviská či iné spevnené plochy určené pre motorové vozidlá na parcelách, na ktorých sa nachádzajú detské ihriská i rôzne oddychové zóny.


„Už niekoľko týždňov systematicky, opakovane dementujeme poplašnú správu o zámere zlikvidovať detské ihrisko na Brezovej ulici kvôli vybudovaniu nového parkoviska. Napriek tomu sa podarilo vyvolať medzi obyvateľmi Zlatých Moraviec paniku, ktorá vyústila do zorganizovania petície,“ skonštatoval Kováč.

Podľa prednostu zlatomoraveckého mestského úradu boli signatármi petície nielen obyvatelia mesta, ale aj občania z iných obcí, dokonca aj z iných okresov. „Absentuje však akýkoľvek racionálny impulz, elementárny dôvod na takýto prejav odporu. Magistrát mesta nikdy neuvažoval a ani neuvažuje o búraní alebo odstránení predmetného ihriska, a zatiaľ ani žiadneho iného ihriska,“ uviedol Kováč. Mesto si podľa jeho slov uvedomuje skutočnosť, že sa v Zlatých Moravciach rovnako ako v iných mestách začína prejavovať akútny nedostatok odstavných plôch pre parkovanie motorových vozidiel v uliciach a na mestských sídliskách. „Už v tomto roku plánujeme začať tento problém riešiť, avšak výlučne na základe diskusie a súhlasu dotknutých obyvateľov,“ zdôraznil prednosta.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plavecké schopnosti netreba preceňovať, od mája sa utopilo 11 ľudí
<< predchádzajúci článok
Dvojicu mužov a jednu ženu obvinili z falšovania bankoviek

Mesto Zlaté Moravce nechce nahrádzať detské ihriská parkoviskami - diskusné fórum čitateľov