Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. septembra 2021

Meteorológovia varujú sever Slovenska pred povodňami, výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresySlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred povodňami ...Zdieľať
dazde 5 676x515 17.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred povodňami na severe Slovenska. Ako informuje na svojej webovej stránke, hydrologická výstraha prvého stupňa platí v piatok do 14:00 pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina - sever, Bytča, Považská Bystrica, Púchov, Žilina - Rajčanka a Zlaté Moravce.


„Vzhľadom na spadnutý a očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný," uviedli meteorológovia. Zároveň na piatok varujú pred búrkami na väčšine územia Slovenska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Meteorológovia varujú sever Slovenska pred povodňami, výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 902 nových prípadov koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Advokáti budú sledovať pracovnú skupinu pre obnovu dôvery v právny štát, viacerí sa totiž stretli s nátlakom

Meteorológovia varujú sever Slovenska pred povodňami, výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy - diskusné fórum čitateľov