Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

12. júna 2020

Microsoft nepredá svoj softvér na rozpoznávanie tvárí polícii, kým vláda neschváli predpisyMicrosoft nepredá svoj softvér na rozpoznávanie tvárí polícii a orgánom činným v trestnom konaní, kým vláda nezavedie federálne predpisy na ...Zdieľať
microsoft 676x470 12.6.2020 - Microsoft nepredá svoj softvér na rozpoznávanie tvárí polícii a orgánom činným v trestnom konaní, kým vláda nezavedie federálne predpisy na používanie týchto technológií.


Vyhlásil to prezident spoločnosti Brad Smith v čase, keď podobné kroky ohlásili Amazon a IBM. "Pre nás je pri zavádzaní tejto technológie najdôležitejšia ochrana ľudských práv," dodal.

Varovania pred softvérom


Zástupcovia spotrebiteľov a ochrancovia občianskych slobôd už dlho varujú pred týmto softvérom, a to najmä ak by bol v rukách polície.

Americká únia občianskych slobôd (ACLU) už dva roky vyzýva technologické spoločnosti, aby produkt neposkytovali vládnym zložkám s tým, že to vnímajú ako riziko najmä pre imigrantov a farebných ľudí.

"Keď aj samotní tvorcovia odmietnu predať túto sledovaciu technológiu, pretože je podľa nich nebezpečná, zákonodarcovia už nemôžu viac odmietať riziko, ktoré predstavuje pre naše práva a slobody," vyhlásil Matt Cagle, právnik v oblasti technológií a občianskych slobôd.

Snažia sa o silnú reguláciu


Hovorca Microsoftu uviedol, že sa "už dva roky snažia o dosiahnutie silnej vládnej regulácie" v súvislosti s využitím softvéru na rozpoznávanie tvárí. ACLU požaduje, aby technologické spoločnosti natrvalo zamietli predaj softvéru polícii.

"Kongres a zákonodarné orgány na celonárodnej úrovni musia okamžite zastaviť používanie softvéru na rozpoznávanie tvárí orgánmi činnými v trestnom konaní a firmy ako Microsoft by mali spolupracovať s komunitou pre občianske práva a nie proti nej, aby sme tak dosiahli tento cieľ," povedal Cagle.

"Zahŕňa to aj zastaviť súčasné snahy o zmeny v právnych predpisoch, ktoré by legitimizovali a rozšírili policajné využívanie týchto technológií vo viacerých štátoch," dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Microsoft nepredá svoj softvér na rozpoznávanie tvárí polícii, kým vláda neschváli predpisy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
The Killers, Youssou N’Dour a ďalší potvrdili svoje vystúpenie na Colours of Ostrava 2021
<< predchádzajúci článok
Boj proti vymieraniu druhov potrebuje jednotný cieľ, tvrdia nemeckí a britskí odborníci

Microsoft nepredá svoj softvér na rozpoznávanie tvárí polícii, kým vláda neschváli predpisy - diskusné fórum čitateľov