Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. marca 2020

Migranti si razia cestu do Európy, Gréci ich vodnými delami ženú späť na turecké územieNa grécko-tureckých hraniciach vypukli v piatok ráno ďalšie nepokoje, keď sa migranti opäť pokúsili preraziť si cestu do Európy. Grécka polícia proti nim použila slzotvorný plyn ...Zdieľať
greece_turkey_migrants_89900 9654fffd47324f528a59cc03ca6e422d 676x451 6.3.2020 (Webnoviny.sk) - Na grécko-tureckých hraniciach vypukli v piatok ráno ďalšie nepokoje, keď sa migranti opäť pokúsili preraziť si cestu do Európy. Grécka polícia proti nim použila slzotvorný plyn a vodné delá. Tureckí policajti sa zas snažili zabrániť ich zatlačeniu späť.


Tisíce utečencov a ďalších migrantov sa usilujú dostať do Grécka, odkedy Turecko minulý týždeň otvorilo svoje hranice s Európou. Pohraničnú oblasť odvtedy sužujú nepokoje a chaos.

Turecko vyslalo na svoju stranu hraníc tisíc členov špeciálnych policajných síl, ktorých úlohou je brániť gréckym úradom, aby zahnali migrantov naspäť na územie Turecka. Mnohí stále táboria na tureckej strane a dúfajú, že sa dostanú do Európskej únie napriek tomu, že Grécko svoju hranicu oficiálne uzavrelo.

Ministri zahraničia členských štátov Európskej únie sa v piatok stretli na mimoriadnom rokovaní v chorvátskom Záhrebe, aby prediskutovali situáciu v Sýrii a na hraniciach únie. Grécke úrady opakovane zdôrazňujú, že osoby snažiace sa o prekročenie hraníc nie sú utečenci z Idlibu, kde v posledných týždňoch zúrili boje, a väčšinou to nie sú ani Sýrčania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Migranti si razia cestu do Európy, Gréci ich vodnými delami ženú späť na turecké územie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útok v Kábule pripravil o život najmenej 27 ľudí, Taliban dáva ruky preč
<< predchádzajúci článok
Ministerstvá voľby nevyrušili, s rozpracovanými projektmi pokračujú v štandardnom režime

Migranti si razia cestu do Európy, Gréci ich vodnými delami ženú späť na turecké územie - diskusné fórum čitateľov