Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. mája 2019

MIKULÁŠ Č. PRIZNAL VINU V KAUZE PRÍPRAVY VRAŽDY S. VOLZOVEJMikuláš Č. vypovedal, že o požiadavke bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla R. na spoločné stretnutie sa dozvedel od svojho komplica Miloša K. niekedy v roku 1997.Zdieľať
černák

 

Bratislava 23. mája  - Na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. vo štvrtok pred senátom Okresného súdu Bratislava II v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej priznal svoju vinu. Senát však jeho vyhlásenie po krátkej porade neprijal.


"Som vinný," povedal Mikuláš Č., ktorý si v súčasnosti odpykáva doživotný trest za iné vraždy. Súd nariadil riadne dokazovanie jeho výsluchom.

Mikuláš Č. vypovedal, že o požiadavke bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla R. na spoločné stretnutie sa dozvedel od svojho komplica Miloša K. niekedy v roku 1997. Tvrdí, že na ich stretnutí po prvý raz počul meno Volzovej, s ktorou mal podľa jeho výpovede Pavol R. "nejaké problémy a chcel, aby ich černákovci vyriešili svojím spôsobom". Dodal, že požiadavkou bolo, aby jeho vtedajšia spoločníčka "bez stopy zmizla", vzhľadom na výšku odmeny súhlasili.

Následne sa mal dohodnúť s Róbertom L. na detailoch, pretože jeho skupina mala mať na starosti sledovanie a napokon aj likvidáciu Volzovej, ktorá pôsobila v ich regióne, teda v hlavnom meste.

Zástupca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava v podanej obžalobe argumentuje tým, že obžalovaní sa mali aktívne podieľať na príprave vraždy. Keďže samotný skutok nestihli vykonať, pretože Mikuláša Č. zadržali, skonštatoval, že ide o trestný čin vraždy v štádiu prípravy.

Právny zástupca poškodenej Roman Kvasnica navrhoval náhradu škody poškodenej vo výške 6500 eur, z toho bola morálna škoda vo výške 5000 eur a 1500 náhrada trov konania. Súd prijal len morálnu škodu a odkázal právneho zástupcu na civilné konanie. Obhajcovia obžalovaných navrhli poučiť znalkyňu, s ktorou Róbert L. absolvoval detektor lži.

V kauze je okrem Mikuláša Č. obžalovaný exriaditeľ televízie Markíza a minister hospodárstva Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Róbert L. alias Kýbel a aj komplic banskobystrického bosa Miloš K.

Podľa medializovaných informácií začala polícia prípad riešiť na základe výpovede Mikuláša Č. Práve on v minulosti vypovedal, že si Pavol R. v slovenskom podsvetí na jeseň roku 1997 objednal vraždu Volzovej, a to za odmenu 20 až 40 miliónov korún slovenských. Verziu potvrdil aj jeho bývalý komplic Miloš K.

Kýbel ich tvrdenia v minulosti poprel. Pavol R. výpoveď označil za výmysel. Ešte pred prevalením sa kauzy tvrdil, že s černákovcami sa kontaktoval preto, aby si u nich overil, či si práve Volzová neobjednala jeho likvidáciu.

Pavol R. je v tejto kauze stíhaný na slobode. Nedávno o tom rozhodol Krajský súd (KS) v Bratislave. Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava Michal Šúrek podal obžalobu koncom minulého roka. Dva razy sa neúspešne pokúšal, aby bol Pavol R. vo veci stíhaný väzobne.

Ide o prvý prípad v histórii Slovenska, keď pred súdom stojí bývalý člen vlády obžalovaný z pokusu o vraždu. V minulosti slovenské súdy pojednávali a aj pojednávajú v kauzách viacerých exministrov, no nie v takej závažnej trestnej veci.

Pavol R. zároveň spolu s podnikateľom Marianom K., obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, čelí aj obžalobe v kauze televíznych zmeniek.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mikuláš Černák má na krku ďalšiu vraždu (4. 10. 2012)
 Bývalý obhajca Mikuláša Černáka uspel na dovolacom súde (30. 7. 2012)
 Súd s bývalým švagrom a obhajcom Mikuláša Černáka presunuli (15. 5. 2012)
 Advokát v kauze sýkoriek údajne ovplyvňoval Mikuláša Černáka (22. 2. 2012)
 Advokát sýkoriek sa ma snažil ovplyvniť, tvrdí Černák (20. 2. 2012)
 Exriaditeľ Černákovej Security Červenec dostal 14 rokov (24. 1. 2012)
 Mafián Černák pôjde pre vraždu Szymaneka opäť pred súd (25. 11. 2011)
 Advokát Maukš si už odpykáva trest za korupciu (14. 12. 2010)
 Mikuláš Č. dostal doživotie (10. 11. 2009)
 Dnes sa očakáva vynesenie rozsudku nad Mikulášom Č. (10. 11. 2009)nasledujúci článok >>
Američan zahynul na Evereste, je tretia obeť tejto sezóny
<< predchádzajúci článok
Výstup na Dhaulágirí severozápadným hrebeňom sa P. Hámorovi nepodaril

MIKULÁŠ Č. PRIZNAL VINU V KAUZE PRÍPRAVY VRAŽDY S. VOLZOVEJ - diskusné fórum čitateľov