Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2021

Mikulec má dôveru vlády, opozičným poslancom vraj chýba sebareflexiaVláda SR nevidí žiadny relevantný dôvod na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútraZdieľať
bp_1295 676x464 22.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda SR nevidí žiadny relevantný dôvod na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) a plne ho podporuje v jeho reformných plánoch.


Uvádza sa to v stanovisku k návrhu opozície na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chcú ministrovi vnútra vysloviť nedôveru. Vláda je podľa schváleného stanoviska presvedčená, že Mikulec sa svojej funkcii ničím nespreneveril.

Absencia sebareflexie


„Práve naopak - garantuje príslušníkom Policajného zboru SR politickú bezzásahovosť a slobodu vo výkone ich práce. Orgány činné v trestnom konaní môžu teda bez akýchkoľvek politických vplyvov odkrývať zločineckú sieť, ktorá v minulosti presiahla na najvyššie úrovne štátu," zdôrazňuje kabinet.

Vláda zároveň vyjadruje prekvapenie nad úplnou absenciou sebareflexie poslancov podpísaných pod uvedeným návrhom.

Strata súdnosti


„Inak, než stratou súdnosti sa totiž nedá vysvetliť, ak ničím nepodloženými obvineniami z manipulovania vyšetrovania argumentujú tí, ktorí roky na Slovensku krivili spravodlivosť, inštalovali zločinecké skupiny do bezpečnostných zložiek štátu, dopustili masívne rozkrádanie verejných zdrojov a opakovane zneužívali políciu na boj proti politickým oponentom či nepohodlným novinárom," dodáva stanovisko.

Rovnaké stanovisko kabinet odobril aj začiatkom septembra pri predošlej snahe opozície odvolávať šéfa rezortu vnútra.

Mimoriadna schôdza k návrhu na odvolanie Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra sa uskutoční vo štvrtok 23. septembra.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulec má dôveru vlády, opozičným poslancom vraj chýba sebareflexia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kolíková: Nastavené pravidlá majú medzery, organizovaný zločin siaha až k najvyšším zložkám štátnej moci
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku od pondelka pribudnú bordové aj červené okresy, zelený je už iba jeden a oranžových 34

Mikulec má dôveru vlády, opozičným poslancom vraj chýba sebareflexia - diskusné fórum čitateľov