Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2021

Kolíková: Nastavené pravidlá majú medzery, organizovaný zločin siaha až k najvyšším zložkám štátnej mociOrganizovaný zločin je prepojený až na najvyššie zložky štátnej moci. Uviedla to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) na ...Zdieľať
bp_5580 676x451 22.9.2021 (Webnoviny.sk) - Organizovaný zločin je prepojený až na najvyššie zložky štátnej moci. Uviedla to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) na brífingu počas rokovania vlády s tým, že to vyplýva z verejne známych podozrení. Nová situácia tak podľa ministerky ukazuje, že pravidlá, ktoré sú na Slovensku nastavené, majú medzery umožňujúce vytvárať konflikt medzi inštitúciami.


„Organizovaný zločin je prepojený cez výkonnú moc, až po štátnu moc, vrátane prokuratúry, až po predstaviteľov v politike. To znamená, že je tu enormný tlak verejnosti na vyšetrovanie a tlak aj z pozície politikov, osobitne tých, ktorých sa to týka,“ povedala Kolíková.

Je podľa nej preto namieste, aby identifikovali a napravili problémy v súčasnom systéme. „Vo veľkej miere, to čo sa ukazuje ako problém, sme už identifikovali aj v programovom vyhlásení vlády,“ dodala. Problematický je podľa šéfky rezortu spravodlivosti paragraf 363 Trestného poriadku.

Ten umožňuje generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak ním bol porušený zákon. „Nie je dobré pre inštitúcie ako prokuratúra a súdy, aby sa vzájomne v takejto miere dostávali do konfliktu,“ pokračovala. Podľa Kolíkovej je potrebné jasne rozčleniť právomoci prokuratúry a súdov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíková: Nastavené pravidlá majú medzery, organizovaný zločin siaha až k najvyšším zložkám štátnej moci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českého prezidenta Zemana prepustili z nemocnice, čaká ho nabitý pracovný program
<< predchádzajúci článok
Mikulec má dôveru vlády, opozičným poslancom vraj chýba sebareflexia

Kolíková: Nastavené pravidlá majú medzery, organizovaný zločin siaha až k najvyšším zložkám štátnej moci - diskusné fórum čitateľov