Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2021

Milanová klame v prípade Divadla Nová scéna, Hlas ju vyzýva na rešpektovanie rozhodnutia komisieStrana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva ministerku kultúryZdieľať
l97a4238 676x451 15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva ministerku kultúry Natáliu Milanovú (OĽaNO), aby prestala politikárčiť a v prípade výberového konania na post riaditeľa Divadla Nová scéna (DNS) rešpektovala zákon a rozhodnutie výberovej komisie, ktorá určila víťaznú uchádzačku Ingrid Fašiangovú. Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.


„Milanová klame voličov a verejnosť, keď pri spochybňovaní rozhodnutia výberovej komisie sa odvoláva na údajný konflikt záujmov a na etických poradcov, pretože v konečnom dôsledku a aj na základe smernice, ktorú sama predstavila, výberová komisia má konečné právo a rozhoduje o konflikte záujmov," uviedla exministerka kultúry Ľubica Laššáková (Hlas-SD).

Má splniť záväzok


Podotkla, že Milanová a jej hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vstupovali do politiky so sľubmi o transparentnosti a je jej povinnosťou tento záväzok napĺňať.

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo 29. októbra 2020 výberové konanie na post riaditeľa DNS. Výberová komisia po záverečnom treťom kole, 30. marca 2021, odporučila ministerke kultúry za novú riaditeľku divadla Ingrid Fašiangovú.

Rozhodne v priebehu ďalších dní


Rezort však v utorok 4. mája informoval o víťazstve Petra Oravca vo výberovom konaní. Zdôvodnil to tým, že v zápisnici z výberového konania, ako aj v stanovisku etických poradcov bol jasne pomenovaný konflikt záujmov jednej členky výberovej komisie k Fašiangovej a rovnako jasne viditeľný bol aj nerovný prístup danej členky vo výberovom procese samotnom.

Z daného dôvodu sa Milanová rozhodla neprihliadnuť na bodové hodnotenie predmetnej členky. MK SR v piatok 14. mája informovalo, že vo veci nového riaditeľa DNS rozhodne v priebehu najbližších dní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Milanová klame v prípade Divadla Nová scéna, Hlas ju vyzýva na rešpektovanie rozhodnutia komisie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko si pripomína Deň tiesňovej linky 155, Čaputová vyjadrila zdravotníckym operátorom uznanie a vďaku
<< predchádzajúci článok
Gyimesi verí, že sa zjednoduší COVID automat, volá po tom aj Raši

Milanová klame v prípade Divadla Nová scéna, Hlas ju vyzýva na rešpektovanie rozhodnutia komisie - diskusné fórum čitateľov