Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2007

Miliardový daňový podvod pri predaji kryštálového cukruMaďarskí colníci odhalili daňový podvod vo výške viac ako jednej miliardy forintov. Informoval o tom v utorok policajný šéf Celoštátneho veliteľstva colnej a finančnej správy Maďarskej ...Zdieľať

BUDAPEŠŤ 17. apríla (WEBNOVINY) - Maďarskí colníci odhalili daňový podvod vo výške viac ako jednej miliardy forintov. Informoval o tom v utorok policajný šéf Celoštátneho veliteľstva colnej a finančnej správy Maďarskej republiky József Bencze. Podľa online vydania denníka Magyar Nemzet nemenovaná firma so sídlom v Győri v rokoch 2005 a 2006 predávala kryštálový cukor bez DPH firmám na Slovensku. Odkúpené množstvo cukru slovenské firmy následne reexportovali a predali v MR. Firmy, ktoré si v Maďarsku cukor odkúpili, nepodali daňové priznanie, ani neplatili daň z pridanej hodnoty.

Pre účtovné machinácie maďarská štátna pokladnica utrpela škodu presahujúcu miliardu forintov. V odhalenej daňovej afére zatiaľ figuruje osem podozrivých podnikateľov, z nich siedmi sú vo vyšetrovacej väzbe. Po ďalších troch osobách polícia pátra, dvaja z nich sú Maďari, jeden je občanom Talianska.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Solana kritizoval plán USA vybudovať na hranici múr
<< predchádzajúci článok
Fico a Mečiar sa nedohodli na celom Zákonníku práce

Miliardový daňový podvod pri predaji kryštálového cukru - diskusné fórum čitateľov